Regionalna liga (M), 5. kolo, 06.10.2013, 15:00 h
Meškov Brest
Meškov Brest 21:19 RK Zagreb
RK Zagreb

Meškov Brest nanio prvi ovosezonski regionalni poraz aktualnom prvaku CO Zagrebu

Zvonka Keliš • nedjelja, 06.10.2013.

Momčad CO Zagreba u sklopu petoga je kola SEHA lige pretrpjela i prvi poraz na putu k obrani naslova regionalnog prvaka. Naime, bolja je u Brestu bila ekipa Meškova koja je na koncu upisala pobjedu s dva pogotka razlike te se tako nakon niza poraza vratila na pobjedničke staze.

Meškov Brest - CO Zagreb 21:19 (8:9)

SEHA GSS liga, 5. kolo

Meškov Brest: Pešić (2 obrane), Čarapenka (5 obrana); Markotić 4, Kamišik 2, Špiler 1, Šumak 2, Vukić 3, Miličević, Karačić 5, Tatarin 4, Sršen, Ushal, Husakon, Astrašapkin, Valintsau
Trener: Željko Babić

CO Zagreb: Stevanović (11 obrana), Ivić (1 obrana); Marić, Mihić, Stepančić 1, Matulić, Matić, Šprem 3, Šebetić 2, Horvat 4, Šandrk 3, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 4, Šušnja, Kaleb 1
Trener: Boris Dvoršek

Sedmerci: Meškov Brest: 5/8; CO Zagreb: 2/2
Isključenja: Meškov Brest: 8 min.; CO Zagreb: 8 min.

Novo, peto kolo Regionalne rukometne lige ove je nedjelje svog aktualnog prvaka odvelo u Bjelorusiju u goste momčadi Meškov Bresta. Sjajni CO Zagreba koji iza sebe ima tri pobjede u isto toliko odigranih susreta u Brest je krenuo po nastavak pobjedničkog niza, dok je tamo, na suprotnoj strani terena čekao domaćin s crnim nizom poraza koji je upravo to htio promijeniti baš protiv Zagrebaša.

Uzbudljivo i zanimljivo stoga je bilo od prve minute ogleda u Brestu koji otvara Luka Stepančić za uvodnih 1:0 na koje odmah odgovara Dmitrij Kamišik. Iako se tada gosti preko kapetana Zlatka Horvata te raspoloženog Stipe Mandalinića odvajaju na sigurnijih +2 (4:2) domaćinu nije trebalo dugo da sustigne svog suparnika i poravna rezultat.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Karačić s pet postignutih pogodaka, dok su po četiri dodali Robert Markotić i Juri Tatarin, Ljubo Vukić zabio je tri gola, David Špiler jedan, a Domagoj Sršen i David Miličević nisu se upisali u listu strijelaca. Ivan Pešić međiu bjeloruskim je vratnicama sakupio dvije obrane, Vitalija Čarapenka pet, dok je na suprotnoj strani Ivan Stevanović obranio 11 lopti, a Filip Ivić jednu. Najbolji kod CO Zagreba bili su Zlatko Horvat i Stipe Mandalinić s po četiri gola, dok su po tri dodali Lovro Šprem i Josip Šandrk.

Bivši Zagrebaši Ljubo Vukić i David Špiler tako su domaćoj momčadi osigurali izjednačenih 4:4, a veliku ulogu u narednim su minutama gostujućeg odvajanja odigrali kako Zagrebov vratar Ivan Stevanović tako i ovoljetno pojačanje hrvatskog prvaka Josip Šandrk (7:4). Međutim, i u samoj su završnici prvoga dijela Bjelorusi pronašli način da se vrate u susret te su do odlaska na odmor osigurali minimalan zaostatak (8:9).

Nastavak susreta donio je mnogo bolju igru momaka Željka Babića koji odmah na startu drugoga poluvremena ponovno poravnavaju rezultat da bi preko Roberta Markotića te Viačeslaua Šumaka i Ivana Karačića osigurali sigurnih 12:10 u 38. minuti. Sustizali su tada regionalni prvaci svog protivnika, no isti preko svoja dva lijeva krila, Vukića i Jurija Tatarina, samo povećava vodstvo na 16:12.

Solidnim se tada među bjeloruskim vratnicama pokazao i Vitalija Čarapenka, dok Tatarin nastavlja u istome ritmu te čuva prednost svoje ekipe. Ukazali su se tada kapetan Zagreba Horvat te mladi Luka Šebetić koji su približili svoju ekipu na minus tri (16:19), no vrlo dobrim tada se nanovo pokazuje bivši igrač Nexea Markotić koji tri minute prije samoga kraja postavlja odličnih 21:17 Meškova. Do samoga kraja lijevo krilo Zagreba Lovro Šprem u strijelce se upisalo dva puta (21:19), no vremena za preokret više nije bilo i Brest i dalje ostaje neosvojiv za momčad CO Zagreba.