Međimurje ispratilo Croatiju sa sedam pogodaka, stvorila se gužva na vrhu

Sportnet • ponedjeljak, 07.10.2013.

U osmom kolu nije bilo mnogo pogodaka, no ističe se neočekivano uvjerljiva pobjeda Međimurja nad Croatijom, kao i pobjeda Varaždina u Nedelišću. Tri utakmice završile su bez pobjednika, a dvije od njih i bez pogodaka. Mnogo razloga za zadovoljstvo imaju i gotovo sve gostujuće momčadi, dok su domaćinima pripale tek mrvice.

Čakovec je i na drugom uzastopnom gostovanju uspio osvojiti bod, domaća Virovitica je uspjela izjednačiti tek s bijele točke. Čakovčani su poveli u 21. minuti pogotkom Karla Balenta, dok je domaćin izjednačujući pogodak postigao iz kaznenog udarca u 61. minuti kojeg je realizirao Filip Škaro za 1:1.

Nedelišće još uvijek čeka na prvu pobjedu na novom stadionu, a u ovom kolu je uspješniji bio Varaždin. U vrlo sadržajnom prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, no u nastavku je domaćin stao, a Varaždinci su iskoristili i svaku najmanju pogrešku. Goste je u vodstvo doveo Toni Petrović u 59. minuti, a samo tri minute kasnije je prednost povećao Marko Rog, koji je u 86. minuti bio strijelac i za konačnih 0:3.

Mladost iz Preloga unatoč ranom vodstvu nije uspjela doći do bodova u susretu protiv Slatine te se i dalje nalazi na posljednjem mjestu na tablici. Preložani su već u devetoj minuti poveli pogotkom Tine Hladnika, a gostima nije bilo potrebno mnogo vremena da izjednače. U 18. minuti za 1:1 zabija Matija Bubaš i kad se već činilo da će utakmica završiti podjelom bodova Arben Rušiti u 90. minuti postiže pogodak za pobjedu Slatine 1:2.

Lista strijelaca

12 - Pavec (Bjelovar)
7 - Brcković, Horvatinović (Koprivnica), Celišćak (Croatia), Hrženjak (Podravac)
6 - Kokot (Međimurje), Kuprešak (Bjelovar), Rog (Varaždin)
5 - Njegač (Podravac), Piragić (Bjelovar), Valjak (Podravina)

Dvije utakmice završile su bez pogodaka i pobjednika, jedna je odigrana u Murskom Središću gdje je Rudar ugostio vodeći Bjelovar, koji je tek drugi put ove sezone izgubio bodove, a druga u Ludbregu gdje su se susreli Podravina i Polet iz Sv. Martina na Muri, koji je na uvijek neugodnom gostovanju pomalo neočekivano stigao do boda.

Mladost iz Ždralova rezultatski nije ni blizu onima na razini prošle dvije sezone, a protiv jakog Podravca ipak je stigla do treće ovosezonske pobjede. Gosti iz Virja mogli su prelomiti utakmicu na početku drugog poluvremena, u 53. minuti je Ivan Starčević napravio prekršaj za kazneni udarac, no gosti ga nisu realizirali. Nakon toga je u 67. minuti Mile Sučić doveo Mladost u vodstvo, a drugoj minuti sudačke nadoknade pobjedu domaćih je potvrdio Željko Ostrman.

Graničar je u Kotoribi bio nemoćan protiv raspoloženih gostiju iz Koprivnice koji su se novom pobjedom zadržali pri vrhu tablice. Gosti su poveli u 24. minuti preko Zorana Martinčića, Kotoripčani su u nastavku došli do izjednačenja u 58. minuti pogotkom Vilima Kosa i zatim gostima prepustili igru. Deset minuta kasnije Josip Horvatinović zabija za novo vodstvo Koprivnice, da bi već u 74. minuti Nino Brcković zabio za 1:3.

Iznenađenje kola, ne u smislu pobjednika nego rezultata, priredilo je Međimurje na domaćem terenu protiv drugoplasirane Croatije iz Grabrovnice. Goste je načeo Stjepan Kokot u 26. minuti, u sljedećih pet minuta je dva pogotka za 3:0 postigao David Puclin, a u 44. minuti je pitanje pobjednika riješio Roberto Skoliber. U nastavku je Međimurje utakmicu mirno privelo kraju, po jedan pogodak još su postigli Kokot, Skoliber i Jurica Vručina za vrlo uvjerljivih 7:0.

• anetisi07.10.2013. u 19:59
    badava ludbrežanima pare, opet će završiti daleko od mjesta koje vodi u viši rang..
    anetisi
  • Balthazar07.10.2013. u 19:50
    Pišete da je Varaždin pobijedio što je točno, a u rezultatima i po tablici ispada da je izgubio.