Ivana Strahija • četvrtak, 10.10.2013.

Bez ikakvih problema su mladi Hrvati svladali vršnjake iz Lihtenštajna u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo 2015. godine. Hrvati su ovaj put zabili četiri gola...

Hrvatska - Lihtenštajn 4:0 (3:0)

Kvalifikacije za EP 2015., grupa 5, 3. kolo

Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj ulici, sudac Aliyar Aghayev (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 Šitum 14., 2:0 Šitum 22., 3:0 Brozović 44., 4:0 Oršić 65.

Žuti kartoni: Oršić, Mrzljak (Hrvatska), Ospelt (Lihtenštajn)

Hrvatska: Delač, Miloš, Datković, Župarić, Šitum (od 46. Močinić), Brozović (od 46. Pajač), Miličević, Oštrić (od 69. Mlinar), Mrzljak, Bručić, Čulina
Izbornik: Niko Kovač

Lihtenštajn: Lo Russo, Eberle, Malin, Foser, Maag, Zimmermann (od 71. Sele), Kühne (od 90. Wegmann), Ospelt, Kieber (od 89. Vogt), Flatz, Brändle
Izbornik: Heinz Fuchsbichler

Nakon Lihtenštajna (5:0) i Ukrajine (2:0) u gostima došlo je vrijeme da izabranici Nike Kovača, reprezentativci do 21. godine, pokažu što mogu na domaćem tlu. U prvoj domaćoj utakmici kvalifikacija za EP nisu omanuli već su dapače vrlo uvjerljivo svladali vršnjake iz Lihtenštajna s 4:0.

Hrvatska je brzo povela, već je u 14. minuti zahvaljujući Mariju Šitumu, koji je ponovno precizan u 22. minuti, kad rezultat na stadionu u Ulici pjesnika odlazi na 2:0.

Ipak, tu nije bio kraj hrvatskom punjenju mreže lihtenštajnskom golmanu Lorenzu Lo Russu, jer je i kapetan Marcelo Brozović stavio svoje ime na listu strijelaca minutu pred odlazak na odmor. S 3:0 je kratki predah Hrvatima dobro došao.

U drugom poluvremenu je Hrvatska imala samo jedan zgoditak, onaj Mislava Oršića u 65. minuti, no i taj je bio dovoljan da se utakmica mirno privede kraju.

U21 reprezentacija potvrdila je tako status favorita u skupini i s devet bodova zasjela na čelo tablice. Idući je izazov mladih reprezentativaca Švicarska, kod koje gostuju 14. listopada.

• aristotel11.10.2013. u 10:03
    Oršić je dao gol i još je zaradio žuti karton.. velik učinak za igrača koji nikako nije bio u postavi..