Ivan Pavić • petak, 11.10.2013.

U europskim kvalifikacijskim skupinama A, B i C odigrani su neki zanimljivi susreti, a prije svega treba izdvojiti direktan dvoboj Švedske i Austrije koji je ipak pripao skandinavskoj momčadi ponajviše zahvaljujući, a kome li drugome nego Zlatanu Ibrahimoviću. Njemačka je odradila posao protiv Irske, dok su Farski Otoci uspjeli doći do prvog boda u ovom kvalifikacijskom ciklusu...

Skupina A

Wales - Makedonija 1:0

Nakon što je hrvatska reprezentacija izgubila svaku nadu porazom od Belgije na Maksimiru, u našoj kvalifikacijskoj skupini Wales je dočekao Makedoniju. U utakmici s podjednakim brojem prilika i posjedom lopte, domaća reprezentacija ipak je uspjela doći do minimalne pobjede.

Na stadionu u Cardiffu mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a tri boda Walesu donio je svojim pogotkom u 67. minuti napadač Charltona Simon Church na asistenciju Craiga Bellamyja.

Ovom pobjedom Wales je došao na četvrto, dok je Makedonija pala na posljednje mjesto skupine.

Skupina B

Armenija - Bugarska 2:1

Armenija je pobjedom na domaćem pobijedila Bugarsku koji su u susretu bili veoma nervozni, što svjedoči i dva crvena kartona za goste.

Prvi crveni karton pred kraj prvog poluvremena, točnije u 44. minuti zaradio je Bodurov, a Armenija povela u idućoj minuti pogotkom Özbiliza.

Unatoč igraču manje rezultat poravnava Popov u 61. minuti, ali u 63. Dyakov zarađuje drugi žuti karton i ostavlja svoju momčad s devet igrača na terenu. Pogodak za tri boda Armenije postiže Movsisyan u 87. minuti.

Malta - Češka 1:4

Češka je vrlo brzo, već u prvom poluvremenu praktički riješila pitanje pobjednika na gostovanju kod Malte. Vodstvo već u trećoj minuti donosi Hübschman na asistenciju Lafate. U 34. minuti Lafata je i sam strijelac na asistenciju Rajtorala.

Početkom drugog poluvremena, u 47. minuti, nadu domaćima da mogu doći barem do boda vraća Mifsud, ali Vaclav Kadlec već četiri minute kasnije povećava vodstvo na 1:3. Konačnih 1:4 u 90. minuti postavio je Pekhart.

Danska - Italija 2:2

Italija koja je neopterećena došla na gostovanje kod Danaca odigrala je neriješeno, a svaka je momčad postigla po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Poveli su Talijani preko Osvalda nakon asistencije Thiaga Motte, a u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena stvari na početak vraća Bendtner.

U drugom poluvremenu Danci dolaze do preokreta u 79. minuti, a strijelac je opet Bendtner koji je očito dobro na treninzima u Juventusu proučio Buffona. Da gosti ipak odu s bodom nazad u Italiju pobrinuo se Aquilani u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena na asistenciju Osvalda.

Skupina C

Farski Otoci - Kazahstan 1:1

Uspjeli su. Farski otoci su nakon osam izgubljenih utakmica u kvalifikacijama stigli do prvog boda. U derbiju začelja u goste im je stigao Kazahstan, poslije njih najlošija momčad skupine.

Nakon prvog poluvremena Farski Otoci su bili čak i u prednosti, a zasluge za vodstvo idu Hanssonu koji u 41. minuti trese mrežu na asistenciju Naesa. Da ipak slavlje bude malo slabije pobrinuo se Finončenko postavivši konačnih 1:1 u 55. minuti.

Njemačka - Irska 3:0

Njemačkoj idili u nogometu ne vidi se kraja. I dalje nastavljaju "gutati" svoje protivnike, a ovaj put na red je došla Republika Irska. Laganih 3:0 i osma pobjeda iz devet kvalifikacijskih susreta pokazuju nadmoć Nijemaca u svojoj skupini. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Njemačke nakon što je Khedira u 12. minuti postigao pogodak na asistenciju Lahma.

Nakon toga mreže su mirovale do 58. minute kada je Kroos asistirao, a Schürrle matirao Fordea. U 92. minuti u strijelce se upisao i ove sezone odlični Ozil za konačnih 3:0.

Švedska - Austrija 2:1

U dvoboju za drugo mjesto skupine C Švedska je uspjela izvesti preokret na krilima Zlatana Ibrahimovića i stigla do sigurnog drugog mjesta iza uvjerljive Njemačke.

Prvo poluvrijeme dobila je Austrija pogotkom u 29. minuti, a strijelac je bio Harnik na asistenciju Janka. Ipak, Švedska je uspjela ono što Hrvatska nije, a sve je započelo u 56. minuti nakon što je izjednačio Martin Olsson na asistenciju Ibrahimović.

U 86. minuti Zlatan i sam postiže pogodak vrijedan tri boda, a asistirao je Källström.

• Captain Tsubasa12.10.2013. u 11:30
    ajd molim vas nemojte stavljati video fileove koji sami startaju, popali ih se par komada odjednom što bude posebno neugodan osjećaj ako ste par minuta prije toga slušali Josh Grobana i to podosta glasno :)
    Captain Tsubasa
  • Obrisan korisnik12.10.2013. u 03:32
    Brkaš babe i žabe,u baražu postoje i nositelji a kako sad stvari stoje nositelji će biti Portugal,Grčka,Hrvatska i za posljednje mjesto nositelja bore se Francuska i Ukrajina.Što se mene tiče mogu nam svi osim Francuza ili Ukrajine doći,naravno prije bih Ukrajinu nego Francusku da moram birati... [više na forumu]
  • renimus12.10.2013. u 03:05
    francuska, ukrajina, portugal, svedska, grcka/bih, slovenija/island, turska/rumunjska - to su nam potencijalni protivnici u dodatnim kvalifikacijama. obzirom kako igramo zadnju godinu, mislim da realno mozemo proci samo zadnje dvije opcije koje sam ovdje nabrojao