Katastrofa Splita u Rijeci, Križevci kreirali prvo veliko iznenađenje

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2013.

Započelo je natjecanje u A-1 ligi, a uz pobjede Alkara protiv Đure Đakovića i Zagreba protiv Šibenika, do očekivanog slavlja stigao je i Kvarner protiv Splita, Zabok je nadigrao Dardu, a Križevci su iznenadili Jolly...

Nakon svih problema kroz koje su prolazili kroz pripremno razdoblje, košarkaši Splita zaradili su novu pljusku na startu A-1 lige. U prvom kolu katastrofalno su poraženi na gostovanju kod Kvarnera s 95:64.

Poraz nije uslijedio zbog ostanka bez snage u završnici susreta već je on stigao puno ranije. od početka je domaćin bio puno bolji, koristio je vrlo loše otvaranje utakmice od strane gostiju te je već na poluvremenu sve bilo jasno. Kvarner je na odmor otišao s 53:28 i bilo je jasno da se gostima loše piše.

Ivica Radić je predvodio Kvarner s 19 poena (8/12) i pet skokova, a Jure Škifić je dodao 15 poena (4/7) i šest skokova. Kod Splita Filip Najev je upisao 15 poena (6/11), a Ivan Mimica deset (2/6). Treba istaknuti i "savršeno nesavršen" šut Splita za tricu 0/12.

Zabok je bez problema nadigrao VROS Dardu s 82:59. Gosti s rotacijom od samo šest igrača nisu imali šanse protiv domaćina koji je imao tri igrača više u stalnoj rotaciji te je imao i puno više snage.

Već krajem prvog poluvremena Vrijednosnice su počele padati, Zabok je sve više stvarao prednost i u nastavku ju je samo dodatno povećavao.

Predvodili su ga Ivan Svoboda s 18 poena (6/13) i Antonio Vlaić s 15 poena (7/12) i sedam skokova. Kod poraženih Dejan Meznarić je ubacio 21 poen (5/9) uz pet skokova, a Mirza Hrnčić 16 poena (6/10) uz također pet skokova.

Za pravu senzaciju pobrinuli su se košarkaši Križevaca koji su u produžetku svladali jaku momčad Jollyja s 84:82. Križevčani su okarakterizirani kao jedni od glavnih kandidata za posljednje mjesto dok su ambicije Jollyja čak i proći u ABA ligu, međutim na parketu je bila drugačija priča.

Borbeni domaćin je fantastično ušao u utakmicu i imao početkom druge četvrtine ogromnih 29:13, ali su se gosti polako počeli vraćati i kada je Ross ubacio za prvo vodstvo Šibenčana 36:35, činilo se da će Jolly otići prema pobjedi.

Međutim Križevci su se odbijali predati pa čak i kada su u 34. minuti zaostajali 63:54. Serijom trica Davora Konjevića poravnali su na 65:65, imali čak i napad za pobjedu u 40 minuta, ali ga nisu iskoristili. U produžetku je vrlo dobro igrao Ivan Ćubela koji ima velike zasluge za bijeg na plus osam i na kraju Jolly nije imao vremena za novi preokret.

Junak domaćina bio je Ivan Ćubela s 27 poena (6/7 trica) i pet skokova dok je Davor Konjević dodao 16 poena, a Roko Rogić deset poena (3/9), devet asistencija i šest skokova. U gostujućem sastavu Luka Katura je ubacio 25 poena (10/17) uz osam skokova, a Ronald Ross je dodao 21 poen (9/16)

• Obrisan korisnik14.10.2013. u 11:28
    nažalost, katastrofa splita u rijeci je očekivana, a pobjeda križevaca je zaista iznenađenje!
  • Obrisan korisnik14.10.2013. u 08:42
    Bravo KK Križevci.Podrška publike, borbenost, dobar ulazak u utakmicu i prepotencija gostiju čiji trener nije zvao time-out sve do kraja utakmice, to je bio recept za pobjedu protiv Jolliya. Na kraju su čak i tri sljepca koji su "sudili", pustili domaće da pobjede.Idemo Žapci
  • karioke bučani14.10.2013. u 08:02
    šteta, nadan se da će sve to sist na svoje misto, da će se nać koja kuna za dovest poneko pojačanje, ajmo žuti nema predaje!!