Mosor opet preuzeo vrh, uvjerljive pobjede Imotskog i Neretvanca

Ivana Jurica • ponedjeljak, 14.10.2013.

Deseto kolo na travnjacima 3. HNL – jug donijelo je novu promjenu na vrhu tablice. Lidersku poziciju preuzeo je Mosor pobjedom nad BŠK Zmajem, dok je do sad vodeći makarski Zmaj kući osvojio bod protiv Konavljanina. Drugu pobjedu za redom ostvario je Primorac 1929, Šibenik je, s novim trenerom, prosuo nova dva boda kući, a najuvjerljivije pobjede kola ostvarili su Imotski protiv Croatije i Neretvanac u derbiju u Metkoviću.

Nikica Cukrov preuzeo je klupu Šibenika, ali u njegovom debiju momčad nije uspjela doći do pobjede. Golovima Španje (13. minuta) i M. Slavice (39. minuta) Narančasti su na poluvremenu vodili s 2:0, a gosti su bili potpuno neopasni. Ali u nastavku drugačija slika na terenu. Domaćini, kao da su mislili da je sve riješeno. Prvo je (bivši Šibenikov igrač) Gudelj smanjio na 2:1 u 50. minuti (vjerojatno uz prekršaj nad braničem domaćih). Uvidjeli su gosti da mogu i još više zapapriti domaćinima, a četiri minute prije kraja utakmice u tome su i uspjeli. Poslije jednog ubačaja nesporazum vratara Slavice i iskusnog Kartela koji glavom šalje loptu u vlastitu mrežu. U zapisnik je kao strijelac gola upisan Ćapin. Zasluženi bod iz Šibenika bio je i razlog velikog slavlja momčadi iz Ivanbegovine, a proslavili su i ga na stadionu na Šubićevcu sa svojih 20-ak navijača.

Zagora i Junak odigrali su na Borovištu susret bez pobjednika – 2:2. Domaćin nije mogao poželjeti bolje otvaranje utakmice, već u prvoj minuti Antonio Lipotić je pogodio za vodstvo. Paolino Budimir 20 minuta kasnije poravnao je rezultat. Od 25. minute Zagora ponovno vodi, strijelac je ovog puta kapetan Maleš. Šest minuta prije kraja bod momčadi Deana Računice donio je pričuva Bajić.

U susretu dva kluba iz gornjeg dijela tablice, također nije bilo pobjednika, Zmaj i Konavljanin u Makarskoj su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 80. minuti nakon pogotka Damira Begića. Makarani su se od poraza spasili u drugoj minuti sudačke nadoknade golom Ivana Rašića.

Druga uzastopna pobjeda nogometašima Primorca 1929 donijela je i pomak s posljednjeg mjesta na tablici. Nakon pobjede nad Zmajem, bodove su odnijeli i s Jadranova igrališta, slavili su s 2:0. Momčad Darka Dražića povela je u 39. minuti golom Kažimira Vukčevića. Isti je igrač poentirao i u 55. minuti, za nova tri boda.

U derbiju Neretve i Neretvanca u Metkoviću bodovima su se osladili gosti koji su slavili s visokih 4:0. Pred 700 gledatelja Opuzenci su poveli golom Dragana Brečića u 19. minuti. Rezultat se nije mijenjao sve do 69. minute kad je mrežu Rolja pogodio i Vasilj. Kvesić je u 84. minuti pogodio za 0:3, a konačan rezultat svojim je drugim golom postavio Brečić samo minutu kasnije.

Šestu pobjedu zabilježio je Mosor, s 2:0 naigrali su BŠK Zmaj čime su se vratili na prvu poziciju na ljestvici. Domagoj Barbarić oba se puta upisao u strijelce, u 13. i 43. minuti.

Bodove s Lapada odnio je Val, slavili su s 2:1. Ante Kovačić u 23. minuti domaćine je doveo u vodstvo. Ivan Borzić u 66. minuti gostima je donio izjednačenje, a u 90. minuti Val je stigao i do pobjede, autor pobjedničkog gola bio je Antonio Štimac.

Hrvace su se domogle još jedne pobjede, opet minimalne. Na svom su terenu s 1:0 pobijedili Omiš. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 75. minuti kad je Jakov Marunica iz slobodnog udarca precizno naciljao mrežu gostiju.

Najefikasniji je bio susret Imotskog i Croatije u Gospinu docu, domaćini su ostvarili pobjedu rezultatom 6:1. Ali prvi su poveli gosti: A. Čapin poentirao je u prvoj minuti. Već četiri minute kasnije Perković-Šantar izjednačuje rezultat. U 27. minuti Hajder donosi prednost Imoćanima, a do poluvremena (36. minuta) u strijelce se upisuje i Pokrajčić. Serdarušić u 49. minuti povisuje na 4:1, a četiri minute kasnije Perković-Šantar postiže i svoj drugi gol. Gosti su ostali s igračem manje u 65. minuti kad je drugi žuti karton dobio P. Mrkonjić. Pet minuta kasnije isključen je i M. Karoglan, a prije ta dva isključenja igrača s klupe je udaljen i trener gostiju Knezović. Konačnih 6:1 postavio je minutu prije kraja svojim drugim golom Joško Hajder.