Hrvatska u Opavi ispustila pobjedu protiv Cipra, o prolazu odlučuje posljednje kolo

Branimir Korać • subota, 19.10.2013.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina kiksala je u drugom nastupu na kvalifikacijskom turniru u Češkoj otkud dva predstavnika prolaze u sljedeću rundu kvalifikacija. Ciprani su izvukli remi 2:2 pogotkom u 95. minuti...

Iako se računalo kako će već nakon dva kola i susreta s najslabijima u skupini, Gibraltarom i Ciprom, Hrvatska osigurati jedno od prva dva mjesta, u drugom kolu je uslijedio kiks protiv Cipra.

Do 76. minute Hrvatska je imala prednost 2:0 i činilo se da ide prema sigurnoj pobjedi, a onda ju je šokirao s dva gola Antreas Makris od kojih je drugi postigao duboko u sudačkoj nadoknadi.

Početak nije bio loš i već u 26. minuti Hrvatska je imala 2:0. Prvo je Tonći Mujan već u trećoj minuti zabio za vodstvo da bi u 26. minuti Marko Kolar svojim četvrtim golom u ovim kvalifikacijama povisio na 2:0.

I ono što je trebalo biti rutinski posao, na kraju se zakompliciralo. Makris je prvo u 76. minuti smanjio na 2:1, Hrvatska je nastavila napadati i nakon ciparskog smanjenja da bi primila gol u 95. minuti, a strijelac je ponovno bio kobni Makris.

U posljednjem kolu kvalifikacija Hrvatsku očekuje dvoboj protiv domaćina Češke u kojem treba izbjeći visok poraz kako bi se plasirala na jedno od prva dva mjesta.

Česi su u drugom kolu svladali Gibraltar s 3:0 dok su u prvom kolu bili bolji od Ciprana s 4:1.

• Showballs21.10.2013. u 05:43
    "U posljednjem kolu kvalifikacija Hrvatsku očekuje dvoboj protiv domaćina Češke u kojem treba izbjeći visok poraz kako bi se plasirala na jedno od prva dva mjesta." Izbjeć visok poraz? Pa šta smo mi San Marino il Andora da nam je cilj izbjeć visok poraz? WTF?!
    Showballs
  • Mithrandir20.10.2013. u 12:58
    Nevjerojatno!!...........nastavak igre i rezultata svih generacija od kadeta do seniora......