Stota pobjeda Perasovića u Ligi Endesi, odlična predstava Marka Banića

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2013.

Drugo kolo Lige Endese otvoreno je jubilarnom stotom pobjedom Velimira Perasovića kao trenera u španjolskoj ligi. Njegova Valencia je glatko slavila, jednako kao i Estudiantes i Bruixa d'Or...

Velimir Perasović se upisao među one trenere koji su ostvarili najmanje 100 pobjeda na klupi u španjolskoj ligi, a jubilarna stota stigla je u 164. utakmici gdje je protivnik bila Gipuzkoa.

Perasovićeva Valencia glatko je slavila s 87:58 protiv Gipuzkoe Basketa u susretu u kojem su gosti od početka tonuli i nisu bili ravnopravan protivnik.

Uz potpunu dominaciju u skoku (42:25) Valencia je glatko slavila predvođena s 18 poena Bojana Dubljevića (4/9) te deset poena Serhiya Liščuka (4/5) dok su kod gostiju najbolje odigrali Jason Robinson sa 16 poena (7/14), David Doblas je dodao 15 poena (7/14), a Raulzinho Neto deset poena (2/6) i osam asistencija.

Problema nije bilo niti za Estudiantes koji je u svojoj dvorani nadigrao momčad Valladolida te slavio 80:66. Valladolid je izdržao jedno poluvrijeme, bio je na odmoru na svega dva poena zaostatka, a onda je krenuo njegov pad.

Kyle Kuric je bio najefikasniji kod domaćina sa 17 poena (6/16) i sedam skokova, odličnu utakmicu odradio je Marko Banić koji je za 22 minute ubacio 16 poena (7/8 za dva) i uhvatio pet skokova, a Quino Colom je dodao 15 poena (5/7) i sedam asistencija. Kod Valladolida Akeem Wright je upisao 14 poena (6/10) i šest skokova, a Dimitris Haritopoulos je dodao 11 poena (4/7) i deset skokova.

Do neočekivano lagane gostujuće pobjede stigla je La Bruixa d'Or koja je svladala u Obradoiru Rio Naturu Monbus s 88:71. Mlada momčad Bruixe odradila je sjajnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu i iznenadila je favoriziranog domaćina.

Marcus Eriksson je predvodio goste s 18 poena (7/10), a Salva Arco je dodao 15 (5/10). Kod domaćina Mike Muscala je ubacio 16 poena (6/14) uz šest skokova, Alberto Corbacho 14 poena (4/11) uz pet skokova, a Mario Delaš je za 20 minuta dodao deset poena (4/9 za dva, 0/1 za tri) i četiri skoka.