Kielce predvođeno Čupićem upisalo veliku pobjedu nad Kielom

Zvonka Keliš • nedjelja, 20.10.2013.

Uzbudljivo je ove subote bilo na europskim rukometnim terenima, naime, momčad Kielcea potvrdila je odličnu formu te je nakon sjajne borbe upisala sigurno slavlje nad njemačkim prvakom Kielom. Makedonski je Vardar, pak, u gostima kod švicarskog Wacker Thuna osigurao svoju prvo ovosezonsku pobjedu u Europi. Napeto je bilo i u Španjolskoj gdje je Flensburg u posljednjim sekundama susreta stigao do novog boda.

Vive Targi Kielce - Kiel 34:29 (17:11)

Poljski rukometni prvak ove je nedjelje u sklopu četvrtoga kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja ugostio njemačkog prvaka te je u novom uzbudljivom ogledu ove dvije ekipe upisao veliko slavlje s pet pogodaka razlike vrijedno prvoga mjesta u skupini B. Susret u Kielceu otvara hrvatsko krilo Manuel Štrlek nakon čega slijedi izjednačenih nešto manje od dvadesetak minuta igre (8:8). No, pri ulasku u završnicu prvoga dijela Ivan Čupić započinje sjajnu seriju pogodaka domaćin za vodstvo 14:8 da bi se na predah otišlo s domaćih 17:11.

Nastavak susreta otvara, pak, Julen Aguinagalde za +7 Poljaka što tjera goste na buđenje te hvatanje priključka. Stigli je tako gostujuća momčad ubrzo na minus četiri (16:20), no Kielce naprosto čuva stečenu prednost. Predvođeni sjajnim kontrama Čupića te odličnom podrškom domaće publike rukometaši Kielcea na koncu su upisali sigurno slavlje 34:29 vrijedno novih europskih bodova, ali i vrha tablice skupine B.

Najefikasniji u redovima pobjednika Michal Jurecki s osam postignutih pogodaka, Ivan Čupić je dodao njih sedam, Manuel Štrlek pet, a Željko Musa dva. Denis Buntić nije se upisao u listu strijelaca, dok je sjajan bio hrvatski vratar Venio Losert s 12 upisanih obrana. Najbolji kod Kiela bio je Filip Jicha također sa sedam golova.

Wacker Thun - Vardar 24:37 (11:19)

Rukometaši makedonskog prvaka Vardara u četvrtome su kolu Lige prvaka stigli do svog prvoga ovosezonskog europskog slavlja, naime, bolji su u gostima bili od švicarskog Wacker Thuna. Domaćin se sa svojim suparnikom uspio nositi tek uvodnih osam minuta igre te rezultata 4:4 nakon čega gosti preokreću rezultat u svoju korist te se odvajaju na četiri pogotka prednosti. Do odlaska na odmor gostujuća momčad ne posustaje te povećava svoju prednost na odličnih +8 (19:11).

Makedonci bivaju sjajni i u drugome dijelu kada odlaze na 26:14 nakon čega njihova prednost samo dodatno raste. Domaća momčad nije više mogla pronaći rješenje za povratak u dvoboj te na koncu upisuje poraz s 13 pogodaka razlike (24:37). Odličan je kod Vardara bio Alex Dujšebajev sa sedam pogodaka, a Igor Karačić je dodao njih pet, dok se kod Wacker Thuna istaknuo Borna Franić sa šest golova.

Naturhouse La Rioja - Flensburg-Handewitt 32:32 (13:19)

Uzbudljivo je ove subote navečer bilo i u Logronu gdje je u goste ekipi La Rioje stigao njemački Flensburg koji je na koncu teško izborio novi europski bod. Gosti dobro ulaze u susret te se nakon devet minuta igre odvajaju na 7:3 da bi do završnice prvoga poluvremena osigurali i vodstvo 13:9. Nijemci su se pokazali uistinu jakima i raspoloženima te su na predah otišli s prednošću od šest pogodaka (19:13).

Iako se činilo kako će njemačka momčad iz Španjolske ponijeti oba boda, nakon pogotka njenog Andersa Eggerta za 20:13 uslijedilo je španjolsko buđenje te sustizanje suparnika na svega tri gola zaostatka (20:23). Domaćin tada biva u onom pravom naletu te vrlo brzo izjednačuje na 28:28, osigurava i prvo vodstvo 30:29, no na samome kraju pri rezultatu 32:31 Mathias Andersson zaključava svoja vrata, a Steffen Weinhold postiže pogodak za konačno izjednačenje (32:32) te podjelu bodova u Španjolskoj. Rafael Da Costa Capote za Naturhouse La Rioju zabio je deset golova, dok se Steffen Weinhold kod Flensburga osam puta upisao u strijelce.