Sjajan pogodak Roguljića dovoljan za tri boda

Mario Katušić • ponedjeljak, 21.10.2013.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina ostvarila je svoju prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Rezultatom 1:0 savladana je momčad Paname, a strijelac jedinog pogotka bio je Ante Roguljić u 26. minuti

Hrvatska – Panama 1:0 (Roguljić 26.)

Hrvatska: Marić, Džijan, Mamić, Šunjić, Čaleta-Car, Murić (od 80. Blažević), Brodić, Halilović, Roguljić (od 69. Knežević), Prce, Maloku (od 52. Lulić)

Panama: De Gracia, Galvan, J. Diaz, Chin, Araya, Dominguez, Zuniga (od 64. Gonzalez), I. Diaz (od 59. Zorilla), Canate (od 78. Santos), Wald, Molina

Utakmica je počela podosta sporo i bez prigoda, a prva je zaprijetila hrvatska reprezentacija preko Frana Brodića u 11. minuti. Minutu kasnije prijeti Panama, no Luis Zuniga šutira glavom preko gola. Ante Roguljić je pokušao ih daljine u 15. minuti, no točno u vratara, a na novu priliku Hrvatske čekalo se do 24. minute kada glavom nakon kornera opasno puca Duje Čaleta-Car.

Dvije minute nakon te prilike Hrvatska je povela. Lijepo je povukao Elvir Maloku, dodao do Roguljića koji je prošao kroz obrambene igrače te pogodio lijevom nogom dalji kut vrata Paname. U 35. minuti moglo je biti 2:0, no nakon sjajne solo akcije Maloku iz teške pozicije šutira u vratara. Do kraja utakmice još je zaprijetila Panama preko Zunige nakon kornera, a dobru priliku imao je i Milciades Molina iz slobodnog udarca u posljednjoj minuti prvog dijela, no otišlo je preko gola.

Drugo poluvrijeme je bolje započela Hrvatska, a u 48. minuti Robert Murić puca iskosa, no pored gola. U 53. minuti Eliecer Dominguez je pokušao iz daljine, no lopta je otišla pored gola, a u 56. minuti Roguljić puca u vratara nakon lijepe kombinacije sa Karlom Lulićem. Panama je imala odličnu priliku u 66. minuti kada Ervin Zorilla lijepo prolazi, ali je Marko Marić na vrijeme izišao i pokupio loptu.

Hrvatska je ponovno opasno zaprijetila u 71. minuti kada je nakon prolaza Petra Mamića, iz dobre pozicije Bojan Knežević prebacio vrata Paname. U 74. minuti Murić je dobro prošao, našao Kneževića na petercu, ali on promašuje zicer, pucavši vrlo loše. Minutu kasnije Knežević ubacuje, a loše se snalazi Fran Brodić. Samo par trenutaka kasnije, zamalo kazna, no Marić je na vrijeme izašao i obranio udarac opasnog Zorille, a samo pola minute kasnije Vidal Gonzalez pogađa gredu udarcem sa 25 metara.

U 79. minuti dobar udarac Kneževića obrana Paname izbacuje u korner, nakon kojega Franjo Prce promašuje vrata. U 84. minuti opasan udarac Gonzaleza obranio je Marić, a isti igrač je u 89. minuti opasno šutirao, no preko gola. U 90. minuti još jednom prijeti Knežević, a minutu kasnije Alen Halilović iz slobodnog udarca šutira pored gola. U drugoj minuti nadoknade prilika propada zbog sebičnosti Halilovića, koji je imao dva slobodna igrača, no išao je sam i izborio samo slobodan udarac, kojeg je izveo Brodić, no vratar Jaime De Gracia je bio siguran.

Na kraju pobjeda Hrvatske u borbenoj utakmici, no igra ponovno nije bila dobra i morat će biti bolja za tri dana protiv Uzbekistana. Iako u drugi krug prolaze i tri najbolje trećeplasirane momčadi, Hrvatska mora igrati na pobjedu, jer joj četiri boda vjerojatno neće biti dovoljno zbog loše gol razlike.