Joventut i Valladolid stigli do prvih pobjeda u novoj sezoni

Branimir Korać • nedjelja, 27.10.2013.

Treće kolo španjolskog prvenstva otvoreno je s tri susreta i to momčadi koje se po ambicijama ne nalaze u borbi za najviše pozicije. Prve ovosezonske pobjede upisali su Joventut i Valladolid slavivši protiv Gipuzkoe i Cajasola...

Košarkaši Joventuta stigli su do prve ovosezonske pobjede svladavši u gostima momčad Gipuzkoe s tijesnih 64:62. U neizvjesnom dvoboju gosti su preuzeli vodstvo početkom posljednje četvrtine i do kraja susreta Gipuzkoa više nije nijednom bila u prednosti. U posljednjih 30 sekundi prvo je Vives promašio za dva da bi nakon toga Salgado promašio za tri poena i pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Guillem Vives je ubacio 16 poena (4/13) uz 11 skokova i šest asistencija dok je Nacho Llovet dodao 12 poena (5/8) i pet skokova. Kod Gipuzkoe po 21 poen su ubacili Javier Salgado (7/10, trica 5/8) i Jason Robinson (6/14).

Neizvjesnosti nije bilo u dvoboju CB Canariasa i Fuenlabrade. Canarias je odnio pobjedu 90:82 u susretu u kojem su gosti u posljednjoj četvrtini ublažili poraz, ali nisu se približili na manje od šest poena zaostatka.

Briljantnu utakmicu odigrao je iskusni Blagota Sekulić koji je ubacio 32 poena (13/17) i uhvatio osam skokova dok je Nicolas Richotti dodao 15 poena (5/11). Kod Fuenlabrade Marcus Arnold je završio na 16 poena (7/11) i pet skokova, a Ivan Paunić na 11 poena (5/7).

Rezultatski najuvjerljiviji je bio Valladolid koji je na svom parketu svladao Cajasol s 81:68. Za razliku od Canariasa, Valladolid je tek u posljednjih deset minuta osigurao pobjedu odvojivši se nakon prilično izjednačenih 30 minuta.

Omari Johnson je predvodio domaćina s 18 poena (5/8), a Danilo Anđušić je dodao 15 poena (5/10). Kod gostiju Scott Bamforth je ubacio 26 poena (8/14, trica 6/10) i uhvatio pet skokova, a Tomas Satoransky je dodao 13 poena (4/12), šest asistencija i pet skokova.