Sportnet • nedjelja, 27.10.2013.

Golemi nesporazum Matije Nastasića i Joea Harta koštao je Manchester City bod(ov)a na Stamford Bridgeu, a Fernando Torres iskoristio prigodu i u posljednjoj minuti Chelseaju osigurao pobjedu u velikom derbiju. Tottenham je na White Hart Laneu iz kaznenog udarca svladao Hull City, a Swansea i West Ham podijelili bodove na Libertyju.

Nogometaši Chelseaja preskočili su Liverpool na drugom mjestu engleske Premier lige pobjedom nad velikim rivalom Manchester Cityjem u derbiju devetog kola. Utakmicu je odlučila velika pogreška gostujućih igrača u samoj završnici utakmice, zbog koje je City ostao praznih ruku.

Pellegrini odbio pružiti ruku Mourinhu

Jose Mourinho je pobjednički pogodak Chelseaja proslavio u svom stilu, skokom na tribine u zagrljaj navijačima. Nakon utakmice Manuel Pellegrini odbio mu je pružiti ruku, no u izjavi nakon utakmice nije potvrdio je li pravi razlog bilo Portugalčevo slavlje.

"Nisam ni očekivao ništa drugo od Mourinha, to je slavlje za njega normalno. Ne, nisam mu dao ruku na kraju, nisam htio", izjavio je Pellegrini za BBC.

Razdoblje neobično tihog ispitivanja snaga trajalo je oko pola sata, a tada je u 30. minuti Fernando Torres promašio stopostotnu prigodu, posve neometan prebacivši vrata Cityja sa samo desetak metara.

Za ovaj nevjerojatan promašaj Španjolac se iskupio samo tri minute kasnije kada je sjajnim prodorom ostavio iza sebe Gaela Clichyja i povratnom loptom našao Andrea Schürrlea, kojemu nije bilo teško s pet metara pospremiti loptu u mrežu, po prvi put u Chelsejaevom dresu.

Već u 35. minuti moglo je biti 2:0, ponovno je Torres u centru pozornosti, a od potencijalnog pogotka kola i jednog od ljepših pogodaka sezone dijelila ga je samo vratnica Cityjeva gola.

Neefikasni City u drugo je poluvrijeme ušao puno angažiranije i već nakon tri minute došao do izjednačenja. Sergio Aguero je pobjegao Garyju Cahillu i fantastičnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog Petra Čecha.

Pogodak je probudio City, koji je u sljedećih pola sata u više navrata zaprijetio Čechu, posebno preko Davida Silve i Aguera. U samoj završnici utakmice inicijativu je ponovno preuzeo domaćin, no kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, Matija Nastasić i Joe Hart režirali su nevjerojatnu završnicu.

Engleski vratar je u 90. minuti nepotrebno istrčao do ruba svog kaznenog prostora, Nastastić ga u pokušaju vraćanja lopte nespretno prebacio glavom, a Torres jedva dočekao prigodu da je zakuca u mrežu za konačnih 2:1.

U isto vrijeme, također u Londonu, na White Hart Laneu nogometaši Tottenhama ugostili su Hull City i došli do minimalne pobjede od 1:0, kojom su zauzeli četvrto mjesto na ljestvici, tri boda iza vodećeg velikog rivala Arsenala.

Spursi su 80 minuta kucali na vrata gositju i nisu uspjeli postići pogodak iz igre, a tada je rukom u šesnaestercu igrao Ahmed Elmohamady, a udarcem s bijele točke Roberto Soldado hladnokrvno donio pobjedu domaćinu.

Swansea i West Ham svoj su ogled na Libertyju pak završili najmanje popularnim nogometnim rezultatom, 0:0.

• Obrisan korisnik28.10.2013. u 11:52
    kakvi šljamovi u cityu! Nakon one sramote protiv bayerna nastavljaju sa debaklima! uzalud vam trud (milioni) svirači...
  • narada10828.10.2013. u 00:26
    Boga ti, jeste se zapalili, kao da su navijači Chelsea-a dušmani. Meni su te ekipe sa slika baš simpa, iako sam stari „Bavarac". To sve kaže. Cjenim navijače koji imaju smisao za tradiciju.
    narada108
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 23:51
    S obzirom da sam ja najaktivniji u kritiziranju "čovijeka" koji je rekao nešto što ti smatraš neospornom istinom i činjenicom, pretpostavit ću da je ovo bilo meni upućeno. Ako je moja pretpostavka točna, dopusti da ti kažem slijedeće:1. Ne prihvaćam da mi netko tko me ne poznaje govori čega se ja... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 23:16
    Smiješni su mi ovi klinci koji se ni ne sječaju Chelsea prije dolaska Abramoviča, a sad tu izigravaju nekakve velike navijače i fanove i odmah napadaju čovijeka samo zato što je rekao istinu koja se njima ne sviđa, pa makar to bila neosporna istina i činjenica. Uostalom svatko ima pravo na svoje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 22:35
    Ja se ne propagiram, ja komentiram. Ja ne očekujem od tebe da imaš nekakvo (zapravo, ikakvo) znanje o povijesti kluba po kojem tako intenzivno pljuješ, ali kada već nemaš onda bi se trebao suzdržati od komentara na tu temu.Za nekog tko smatra da povijest Chelsea F.C.-a počinje s Romanom Abramovičem... [više na forumu]