Josip Tolić • subota, 26.10.2013.

Popodnevni program devetog kola Premiershipa ponudio je četiri dvoboja u kojima iznenađenja nije bilo, iako ih je moglo biti. Liverpool je na Anfieldu svladao WBA 4:1 uz tri gola Luisa Suáreza, a nešto manje efikasan bio je Manchester United koji se za pobjedu nad Stokeom morao dvaput vraćati iz zaostatka da bi naposljetku slavio 3:2. Everton je na gostovanju kod Aston Ville ugrabio tri boda (0:2) dovoljna za skok na treću poziciju na ljestvici, dok su pretendenti za ostanak Norwich i Cardiff odigrali ogled bez pogodaka.

Nakon teško zarađene pobjede protiv Real Sociedada u Ligi prvaka, nogometaši Manchester Uniteda imali su još jedan naizgled lagan zadatak na Old Traffordu, ovaj put u domaćem prvenstvu. Stoke je pružio više nego solidan otpor izabranicima Davida Moyesa koji su na kraju ipak uspjeli doći do sva tri boda.

Počelo je hladnim tušom za domaćine već u četvrtoj minuti kada je Crouch iz gužve na gol-liniji bio sretni strijelac. Vragovi su uzvratili netom prije odlaska na odmor iz popravnog pokušaja koji je u mrežu smjestio Robin van Persie. Odlazak u svlačionicu ipak nije bio tako sretan za momke u crvenim majicama jer je u 45. minuti iz slobodnog udarca briljantno pogodio Arnautović.

Ipak, kao i nebrojeno puta prošlih sezona, Manchester se uz podršku svojih navijača uspio vratiti i to tek u posljednjih 12 minuta. U 78. minuti nakon kornera Van Persieja Wayne Rooney glavom pogađa krasnu parabolu za poravnanje, a svega dvije minute potom ludnicu na tribinama na sličan način donosi Hernández golom za 3:2 poslije ubačaja Patricea Evre.

Puno manje živaca svojim je prijateljima uzeo Liverpool koji je na Anfieldu ispratio West Bromwich Albion s četiri pogotka u mreži i vratio se na pobjednički kolosijek. Čovjek odluke bio je Urugvajac Luis Suárez postigavši hat-trick. Prvi je put u 12. minuti nanizao nekoliko gostujućih obrambenih igrača i pogodio suprotni kut za 1:0, a svega pet minuta nakon toga pogodio je i drugi put, ovaj put glavom nakon proigravanja Cissokha.

Klasičan hat-trick Suárez je upotpunio u desetoj minuti nastavka pospremivši u mrežu slobodni udarac Gerrarda, a WBA je mogao zabiti samo počasni pogodak, što je uspjelo Jamesu Morrisonu s bijele točke u 66. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Sturridge majstorskim lobom s ruba šesnaesterca 14 minuta prije kraja. Redsi su se pobjedom vratili na dva boda od prvoplasiranog Arsenala.

Jedina gostujuća pobjeda bila je ona Evertonova koji je na Villa Parku bez bodova ostavio Lavove. Istina, moglo je biti puno drugačije da je Christian Benteke pogodio iz jedanaesterca, ali Howard je sjajno zaustavio udarac i sačuvao svoja vrata.

Kazna za promašaj stigla je u nastavku; u 68. minuti kombinacija Baines-Osman urodila je plodom za Lukakua koji je mirno pogodio za vodstvo Toffeesa, a devet minuta prije kraja potvrdu slavlja gostujućih nogometaša donio je asistent Osman preciznim udarcem iz daljine za (privremen) skok Evertona na treće mjesto. Nikica Jelavić cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve.

U najmanje zanimljivom ogledu, onom Norwicha i Cardiffa na Carrow Roadu, nije bilo pogodaka. Takav rasplet situacije više odgovara Velšanima koji su se izdigli na 15. poziciju s devet osvojenih bodova, dok s bodom manje i prekidom niza od dva uzastopna poraza Kanarinci čuvaju 18. poziciju.

• Obrisan korisnik26.10.2013. u 20:12
    Kako god završio Lpool na kraju sezone, Brendan Rogers je trenutno možda i najbolji manager na svijetu. Tako posložiti ekipu u kratkom roku i od jedne luzerske ekipe napraviti pobjednike, to može samo vrhunski trener. Lucas je trenutno među top 3 zadnja vezna, a Suarez-Sturridge definitivno... [više na forumu]