Bundesliga, 10. kolo, 26.10.2013, 15:30 h
Bayern
Bayern 3:2 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Ivana Strahija • subota, 26.10.2013.

Bayern ostaje vladar tablice Bundeslige, nakon što je s 3:2 na svom travnjaku svladao neugodnu Herthu. Hrvatski internacionalac Mario Manžukić zbio je dva gola za pobjednike...

I u desetom je kolu Bundeslige Bayern ostao jedina neporažena momčad njemačkog prvenstva. Hertha iz Berlina bila je izuzetno neugodan protivnik i žestoko je namučila Bayern, no na koncu nije uspjela otrgnuti ni bod.

Već u četvrtoj minuti se mijenjao rezultat na Allianz Areni, kad je Gustavo Adrian Ramos sjajno iskoristio udarac iz kuta Pera Ciljana Skjelbreda i glavom pogodio Bayernovu mrežu za 0:1.

Zaprepaštenje u domaćim redovima potrajalo je dobrih dvadesetak minuta, u međuvremenu je gostujući Anis Ben-Hatira zatresao prečku, a reflekse domaćeg golmana isprobao je Nico Schulz.

Takav rasplet stvari nikako se nije svidio Pepu Guardioli, koji je u pola sata napravio čak dvije izmjene u svojoj jedanaestorki, iz igre je izvadio Tonija Kroosa i poslao Matija Götzea, a onda je umjesto Arjena Robbena na travnjak poslao Marija Mandžukića.

Taj mu se potez odmah isplatio, jer je hrvatski napadač dvije minute kasnije na asistenciju Francka Riberyja zabio glavom za 1:1. S tim se rezultatom ide na odmor, no Mandžukić još nije bio gotov s iznenađenjima.

U 51. minuti je naime još jednom pogodio u mrežu Herthe, uz asistenciju Bastiana Schweinsteigera. Time kao da je i ostale potaknuo na akciju pa Mario Götze svega tri minute kasnije 2:1 pretvara u 3:1.

No, ni Berlinčani nisu izvijesili bijelu zastavu, već se nastavljaju boriti, te malo prije isteka 60. minute Anis Ben-Hatira smanjuje na 3:2.

Na sreću domaćih navijača, gosti nisu uspjeli napraviti više od toga.

• Obrisan korisnik26.10.2013. u 19:46
    da ste gledali utakmicu shvatili bi da je Mandžukića uvodio čisto zato jer se Robben (baš kao i Kroos) ozlijedio, nikakvo mjenjanje sistema i slična sranja
  • narada10826.10.2013. u 19:38
    „General" Mandžo zavladao kaznenom prostoru Herthe.
    narada108
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 19:38
    Pep opet pokušava od Bayerna napraviti Barcu. Brzo je ipak morao mijenjati sistem i ipak zaigrati SA NAPADAČEM. Mandžo zvjerino, pokaži mu da moš zabit više nego Messi...
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 18:33
    cameosis,zbog takvih komentara proput tebe odma proljev dobijem..zar ti i ostali poput tebe ne shvaćaju da veliki klubovi rotiraju igrače i ponekad odmaraju najbolje?? mandžukić je inače siguran član prve postave..a zašto prošle godine kad kod heynckessa nije igrao zadnjih 10kola bundeslige nije... [više na forumu]