Branimir Korać • subota, 26.10.2013.

Odličnu večer imali su Ivica Olić i Ivan Perišić u Bundesligi. Obojica su se upisali i među strijelce i među asistente u glatkoj pobjedi Wolfsburga protiv Werdera 3:0. U ranije odigranim susretima najzanimljivije je bilo u Gelsenkirchenu gdje je Schalke poražen od Dortmunda...

Pred rasprodanom Veltins Arenom u velikom derbiju između Schalkea i dortmundske Borussije, slavili su gosti s 3:1. Imao je Schalke priliku vratiti se u utakmicu, ali je nije iskoristio.

Poveli su gosti već u 14. minuti golom Aubameyanga, a domaćin je dobio šansu za povratak u utakmicu nakon točno pola sata igre. Međutim, kazneni udarac nije realizirao Kevin-Prince Boateng. Na samom startu drugog dijela Sahin je povisio na 2:0, Schalke je krenuo na sve ili ništa i smanjio preko Meyera, ali golom Blaszczykowskog Dortmund je u 74. minuti potpuno prelomio utakmicu na svoju stranu.

Odlična utakmica je iza Hrvata u Wolfsburgu koji su riješili utakmicu protiv Werdera. Wolfsburg je glatko slavio 3:0 , a Olić i Perišić su svaki s po jednim pogotkom dali veliki obol.

U sedmoj minuti Arnold je doveo Wolfsburg u prednost na krasno dodavanje petom Olića i tih minimalnih 1:0 stajalo je na semaforu sve do 72. minute kada je Perišić bio u ulozi asistenta, a Olić strijelca. U 84. minuti Olić je napustio igru, a pet minuta kasnije Perišić je završio priču pogotkom za 3:0.

Hannover je nastavio seriju loših rezultata dok je Hoffenheim prekinuo svoju lošu seriju slaveći u gostima 4:1. U burnom dvoboju Hoffenheim je poveo golom iz kaznenog udarca Sejada Salihovića već u desetoj minuti, a novi šok uslijedio je već u 12. minuti. U svega dvije minute Mame Biram Diouf zarađuje dva žuta kartona i napušta igru što je dovelo Hoffenheim u veliku prednost. Nije dugo trebalo gostima da to i iskoriste i već u 18. minuti golom Kaija Herdlinga poveo je s 2:0.

Na startu drugog dijela nadu Hannoveru pružio je Salif Sane smanjivši na 2:1, ali s dva gola Roberta Firmina Hoffenheim bježi na 4:1 i završava priču. Loš dan za domaćina upotpunio je izravnim crvenim kartonom zbog prigovora Marcelo.

Leverkusen je očekivao zasigurno lakši posao protiv Augsburga, međutim na kraju je ipak slavio 2:1. Iako je imao dominaciju, napadao i stvarao prilike, tek u 83. minuti pogotkom Cana. Gosti su vodili golom Hahna iz 24. minute, a tu prednost je poništio Simon Rolfes poravnavši na 1:1 u 34. minuti, međutim čak 50 minuta trebalo je domaćinu za novi pogodak i potvrđivanje statusa favorita protiv momčadi iz donjeg dijela ljestvice.

Mainz je na svom travnjaku bio uspješniji od posljednjeplasiranog Braunschweiga i s 2:0 zabetonirao Eintracht za dno ljestvice. Junak domaćina bio je Japanac Okazaki koji je bio strijelac oba pogotka u ne baš posebno kvalitetnom susretu.

• Obrisan korisnik27.10.2013. u 08:47
    ola legendo!!!!, Perisic- nadam se da ce konacno nesto pokazati, nije bas inteligentan igrac
  • Obrisan korisnik27.10.2013. u 06:43
    Oće u klubovima, ne boj se. Kad dođu u reprezentaciju to izgleda kao godišnji skup umirovljenika (i to smotanih)
  • Vugi727.10.2013. u 02:52
    A ovi se premišljaju da li da ponude Oliću novi ugovor!? Pa najjači je tamo!
    Vugi7
  • Obrisan korisnik26.10.2013. u 22:16
    To je ono sta fali reprezentaciji (uz vodju, kojeg smo mislin dobili u Niki Kovacu!), Olic i Perisic u formi. Pogotovo sta smo losi na krilnim pozicijama. Povratak Perisica u formu bi nan da novu dimenziju,a sa Olicem dodatni presing na zadnju liniju. Island nema sanse, nesmi imat!!!