Regionalna liga (M), 8. kolo, 27.10.2013, 17:30 h
RK Zagreb 30:29 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Zagrebački mladi lavovi u napetoj završnici svladali prvaka Makedonije

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • nedjelja, 27.10.2013.

Momčad CO Zagreba u lijepom je atmosferi zagrebačke Arene ove nedjelje poslije podne odigrana uistinu važan i težak dvoboj. Aktualni regionalni prvak suprotstavio se prvome osvajaču SEHA lige te je u uzbudljivoj završnici osigurao minimalno, ali uistinu vrijedno slavlje.

CO Zagreb - Vardar 30:29 (15:15)

8. kolo SEHA GSS lige
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 4573
Suci: Brunovsky/Čanda (SVK)

CO Zagreb: Ivić (12 obrana), Stevanović (1 obrana); Marić 1, Mihić 3, Stepančić 9, Matulić, Matić 1, Čorić, Šebetić 1, Batinović, Horvat 3, Šušnja 1, J. Valčić 3, T. Valčić 1, Mandalinić 7, Kaleb
Trener: Boris Dvoršek

Vardar: Milić (9 obrana), Malumbres; M. Stoilov, S. Stoilov 2, Pribak 2, Toskić, Raković 4, Marković, Karačić 2, Dujšebajev 2, Lazarov 2, Terzić 1, Dibirov 11, Brumen 1, Čipurin 2
Trener: Andon Boškovski

Sedmerci: CO Zagreb: 1/1; Vardar: 3/5
Isključenja: CO Zagreb: 6 min.; Vardar: 4 min.

Aktualni rukometni prvak ove je nedjelje imao uistinu težak posao pred svojom publikom u zagrebačkoj Areni. Naime, u goste mu je u sklopu osmoga kola SEHA lige stigao prvi regionalni prvak te aktualni makedonski, uistinu neugodan suparnik, skopski Vardar. U pojačanom i izmijenjenom sastavu od prošle sezone Makedonci su u Zagreb stigli po nove vrijedne bodove te kako bi dokazali da su bolji, no isto je u mladom sastavu na svom terenu htjela učiniti i momčad CO Zagreba.

Susret u Areni trener domaćin Boris Dvoršek ponovno je otvorio sa svojom najjačom momčadi, Ivanom Stevanovićem među vratnicama, kapetanom Zlatkom Horvatom te mladim Lovrom Mihićem na krilnim pozicijama, kao i Marinom Marićem na crti te Lukom Stepančićem, Markom Matićem i Tončijem Valčićem u sredini obrane s kojom Zagrebaši započinju ogled.

Pravi regionalni i rukometni derbi u Arenu otvara vratar Stevanović odličnom obranom nakon koje Josip Valčić uzima stvari u svoje ruke te postiže prvi pogodak na utakmici. Uzvratio je odmah potom na suprotnoj strani i vratar Strahinja Milić, kao i Filip Lazarov za 1:1 nakon čega mlađi brat Valčić vraća Zagrebovo vodstvo (2:1).

Igralo se potom pogodak za pogodak, s linije sedam metara Makedonci, točnije, njihov Timur Dibirov ne biva uspješan, a Stepančić s dva uzastopna pogotka odvodi svoju ekipu po prvi puta na +2 (5:3). Ukazao se u redovima Vardara tada mladi Španjolac Alex Dujšebajev, Lazarov potom trči u kontru, no pogađa vratnicu, a Dibirov lijepim pogotkom s krila poravnava rezultat na 5:5.

Ubrzo potom ubrzali su Makedonci ritam i preko raspoloženog Dibirova, kako iz igre tako i sa sedam metara, stižu i do svog prvog vodstva u susretu (7:6). Nije trebalo dugo da Stojanče Stoilov gostujuću prednost povisi na +2 (8:6) i vrijeme je bilo da domaćin hvata priključak sve do one posljednje minute prvoga dijela. Čuvali su gosti tada svoju prednost, ali i izgubili Dujšebajeva zbog neugodne ozljede, dok se među Zagrebovim vratnicama ukazao mladi Filip Ivić s nekoliko vrlo dobrih obrana. Vodilo je to do upravo 30. minute ogleda te domaće minute predaha nakon koje Stepančić i mladi Mihić sjajnim pogocima osiguravaju izjednačenje 15:15 na poluvremenu.

Uvodne minute nastavka obilježila je suradnja Horvata i Mandalinića za lijepi pogodak i 16:15 vodstvo hrvatskog prvaka nakon čega se polako, ali sigurno razbranjuje Ivić, a Zagrebaši se odvajaju na nešto sigurnijih 19:17. Držali su Dvoršekovi momci tada sigurnu prednost, a povisuju je i sredinom drugoga poluvremena putem sedmerca kapetana Horvata (25:22) nakon ružnog prekršaja Stojanča Stoilova na istom za koji je, pak, igrač Vardara zaradio crveni karton.

Nakon novog sigurnog vodstva CO Zagreba 26:23 probudila se, međutim, gostujuća momčad koja se, pak, pobrinula za uzbudljivu i napetu završnicu susreta. Naime, preko Dibirova, Matjaža Brumena te Luke Rakovića osigurava izjednačenje 26:26 pri ulasku u posljednjih šest minuta ogleda. Igralo se potom pogodak za pogodak sve do 59. minute kada se aktualni regionalni prvak predvođen Mandalinićem nanovo odvaja na 30:28, a iako bivši Zagrebaš Raković tada smanjuje na makedonskih minus jedan hrvatski prvak upisuje sjajnu pobjedu 30:29 vrijednu novih regionalnih bodova.

• narada10828.10.2013. u 18:03
    Očigedno sam nešto propustio: Vujović nije više trener Vardara?
    narada108
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 16:07
    Pa nije baš da je sve samo u jakoj ligi,jedan Bate Borisov u zadnjih 6-7 godina,2 puta je prezimio i više puta igrao LP od Dinama!Dinamo čeka Euro proljeće od 1970,i kako stvari stoje neće ga više nikad ni dočekati!!
  • Obrisan korisnik28.10.2013. u 11:41
    Nikad jakog kluba bez jake lige. Zašto dinamo nikako dočekat proljeće u europi? Koliko jakih utakmica odigra od nove godine do početka kvalifikacija? Ista stvar sa RK Zagrebom,nažalost. MAMIĆ=GOBAC!!! Ubojice našeg sporta...
  • Lovro-ZG27.10.2013. u 21:55
    svaka im čast, sam nek tak nastave i bit će jedna odlična momčad u budućnosti ak se ne rasprodaju