Šahtar uz pogodak Eduarda bez većih problema do četvrtfinala Ukrajinskog kupa

Branimir Korać • utorak, 29.10.2013.

Šahtar je prvi osigurao nastup u četvrtfinalu Ukrajinskog kupa i to u dvoboju protiv Mikolaiva. Na gostovanju nije bilo problema za momčad Mircee Lucescua koja je glatko slavila s 3:0...

Šahtar je uspješno odradio svoj dvoboj osmine finala Ukrajinskog kupa. Protivnik mu je bio Mikolaiv kojeg je sastav Mircee Lucescua apsolvirao u skladu s očekivanjima.

Iako je Šahtar imao određenih problema s dolaskom u Mikolaiv, na kraju je na dan utakmice ipak doputovao i upisao očekivano slavlje.

Domaćin je počastio navijače besplatnim ulazom pa se tako stadion počeo puniti već tri sata prije početka susreta, no unatoč podršci koju je domaćin imao, Šahtar je stigao do pobjede.

U prvom poluvremenu viđen je tek jedan pogodak i to u 38. minuti kada je Fernando doveo momčad iz Donecka u vodstvo.

U drugom dijelu gosti su postigli još dva gola, prvo je u 58. minuti Luiz Adriano povisio na 2:0, a zatim je deset minuta kasnije hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postavio konačnih 3:0.

Eduardo je ušao u igru u 59. minuti umjesto Coste, a Darijo Srna nije nastupio.