Josip Tolić • srijeda, 30.10.2013.

U srijedu su odigrane još dvije utakmice četvrtog kola odnosno osmine finala engleskog kupa Capital One i obje su otišle u produžetke. Manchester City slomio je otpor Newcastlea pogocima Negreda u 99. i Džeke u 105. minuti, dok se Tottenham vraćao iz mrtvih u dodatku i nakon raspucavanja prošao Hull City 10:9.

Dvije naizgled lake prepreke za nogometaše Manchester Cityja i Tottenhama umalo su postale kobne. Međutim oba su kluba s(p)retno prošla u četvrtfinale engleskog kupa Capital One u dvama dvobojima odigranim u srijedu navečer.

Građani su na St. James' Parku slomili Newcastle u prvom produžetku zabivši dva pogotka za rješenje utakmice. U devetoj minuti dodatka Álvaro Negredo kroz noge Krula pospremio je dodavanje Džeke s lijevog boka za vodstvo, a bosanskohercegovački reprezentativac šest minuta potom sam se upisuje u strijelce. Ovaj je put Milner bio asistent, a modra "desetka" zaobilazi vratara i poentira u praznu mrežu.

U isto vrijeme na White Hart Laneu odigrala se utakmica prepuna uspona i padova za sastave Spursa i Hulla. Tottenham je, naime, sjajno počeo utakmicu bombom Sigurdssona s 25 metara u 15. minuti, da bi u osmoj minuti drugog dijela vratar Friedel poslao u vlastitu mrežu loptu koju je izvan okvira uputio Curtis Davies.

Ždrijeb četvrtfinala

Leicester - Manchester City
Stoke City - Manchester United
Sunderland/Southampton - Chelsea
Tottenham - West Ham

Golova u 90 minuta više nije bilo pa se moralo odigrati dodatnih 30. Put do prvog četvrtfinala liga-kupa Hullu je bio potpuno otvoren nakon što je u 99. minuti McShane glavom u mrežu pospremio Boydov ubačaj iz kuta.

Ipak, momčad Andréa Villasa-Boasa nije se predala; prvo je u 108. minuti Kane poravnao rezultat preciznim šutom s ruba kaznenog prostora, da bi se u raspucavanju Friedel iskupio za autogol i obranio udarce McLeana i Elmohammadyja. Za domaćine je u četvrtoj seriji promašio Lamela, ali na kraju to nije bilo važno. S konačnih 10:9 Spursi su ugrabili četvrtfinale.

Jedina preostala utakmica osmine finala, između Sunderlanda i Southamptona, odigrat će se iduću srijedu, 6. studenog, a četvrtfinalni okršaji na rasporedu su sredinom prosinca.