Ante Dubravac • srijeda, 30.10.2013.

U sklopu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva igrači Real Madrida na svom su stadionu dočekali Sevillu. U pomalo nevjerojatnom susretu koji je završio 7:3 tri pogotka postigao je Ronaldo, po dva Bale i Benzema kao i Ivan Rakitić koji je uz to još i promašio jedanaesterac.

Nakon što su u prošlom kolu poraženi u El Clasicu na gostovanju kod Barcelone rezultatom 2:1 nogometaši Kraljevskog kluba su povratak na pobjedničke staze tražili na svom Santiago Bernabeu protiv neugodne Seville koju je s kapetanskom trakom predvodio Ivan Rakitić.

Od samoga početka Real je krenuo odlučno da što prije dođe do pogotka, a odličnu priliku propustio je Isco u četvrtoj minuti kada je pucao malo pored desne vratnice. Ipak, devet minuta kasnije nije bilo spasa za goste. Brza kontra domaćina došla je do Benzeme koji pronalazi Balea čiji udarac neobranjivo završava u gornjem desnom kutu nemoćnog gostujućeg vratara.

Real je nastavio prijetiti preko Ronalda i Balea čiji je udarac s ruba šesnaesterca u 21. minuti otišao malo preko gola. U 27. minuti slobodan udarac za domaćine izveo je Bale, lopta se odbila od živog zida, prevarila vratara i završila u mreži.

Potpuna dominacija Reala nastavila se i nakon drugog pogotka i nakon samo pet minuta na semaforu je već pisalo 3:0. Navarro je srušio Isca, sudac je pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Ronaldo. U 38. minuti Marcelo griješi u obrani nakon čega Ramos ruši Figueirasa. Sudac dosuđuje još jedan jedanaesterac koji u 3:1 pretvara Ivan Rakitić.

Potpunu neizvjesnost u susret vratio je Bacca u 41. minuti kada je iskoristio asistenciju Samperija i smanjio na 3:2. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

I u nastavak domaćini ulaze bolje pa u 53. minuti Ronaldo pokreće brzu kontu i šalje loptu na desnu stranu do Balea koji pronalazim Benzemu, a Francuz mirno zabija za 4:2. Svoju drugu asistenciju Bale je upisao u 60. minuti kada je prošao po desnoj strani i pronašao Ronalda koji drugim pogotkom povisuje na 5:2.

Serija pogodaka u drugome poluvremenu nastavila se u 63. minuti kada je svoj drugi pogodak postigao i Rakitić neobranjivo pogodivši s ruba šesnaesterca. U 71. minuti u igru je ušao Luka Modrić, a već u idućem napadu svoj treći pogodak postiže Ronaldo. Odličnu priliku da se izjednači s Portugalcem imao je Rakitić u 74. minuti, ali je loptu s bijele točke poslao visoko preko gola.

Dvije minute kasnije Stephane M'Bia neoprezno udara Modrića za što mu sudac pokazuje crveni karton pa je Sevilla do kraja susreta igrala s igračem manje. Brojčanu prednost Real je naplatio u 80. minuti kada Marcelo pronalazi Benzemu koji zabija za nevjerojatnih 7:3.

U ostalim susretima današnjeg programa Primere posljednjeplasirana Almeria je napravila veliko iznenađenje savladavši Valenciju na Mestalli. Domaćini su bolje ušli u susret što su i okrunili u 33. minuti kada je najstrožu kaznu u vodstvo pretvorio Jonas. Međutim u samo osam minuta nastavka gosti su došli do potpunog preokreta. Prvo je u 62. minuti izjednačio Marco Torsiglieri, a veliko slavlje gostima osigurao je Aleix Vidal Parreu 20 minuta prije kraja susreta.

Real Sociedad je na gostovanju kod Valladolida odlično otvorio susret i poveo s 2:0 pogocima Griezmanna. Međutim domaćini se nisu predavali pa su zahvaljujući Larssonu u 76. minuti i tri minute kasnije Guerri došli do 2:2. Priliku za potpuni preokret imao je Ebert u sudačkoj nadoknadi, ali nije realizirao najstrožu kaznu.

• Obrisan korisnik31.10.2013. u 10:18
    a šta mu fali u sredini ljestvice par sezona, čovjek je kapetan seville, uživa u nogometu i životu, žena mu je iz seville, rodilo mu se djete.. teško će igdje van španjolske jer da je želio već je mogao u rusiju.. dakle, opcija su real, barca i atletico. u prva 2 će teško, a u atletico je umalo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 10:06
    raketa je prerastao sevillu. ako mu ne dovedu 2-3 kvalitetna suigrača, mislim da je vrijeme da ode u jači klub (jer to može!) jer će ovako tavoriti u sredini ljestvice sljedećih 5 godina.
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 09:42
    Penali dosuđeni čim te obrambeni igrač mrko pogleda...ali nema veze, tekma je bila predobra i drago mi je da sam danas nenaspavan :))
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 09:13
    Kako smiješno dosuđeni penali. Smiješno. Prema produženim highligtsima, da nije bilo Diega Lopeza na golu Reala i da su napadači Seville bolje pucali, moglo je svašta biti.