Ivor Krapac • četvrtak, 31.10.2013.

Nogometaši madridskog Atletica i Getafea proslavili su gostujuće pobjede u 11. kolu španjolskog prvenstva. Atletico je bio uspješan u Granadi, dok je Getafe osvojio sva tri boda u Villarrealu. Athletic se u Bilbau izvukao iz rezultatskog zaostatka, dok su Betis i Levante odigrali bez pogodaka...

Madridski Atletico i Getafe došli su do punog plijena u gostima u 11. kolu španjolske Primere. Atletico je proslavio 2:1 u Granadi, dok je Getafe s 2:0 bio jači od Villarreala.

Tražeći zadržavanje priključka s Barcelonom, Atletico je osigurao 10. ovosezonsku ligašku pobjedu uz po jedan pogodak u svakom poluvremenu, oba puta iz 11-erca. Diego Costa zabio je u 38., a David Villa u 78. minuti.

Iako su gosti iz Madrida imali lijepu prednost, završnica utakmice ipak je bila uzbudljiva. Atletico je u 90. minuti ostao bez Filipea Luisa, koji je dobio drugi žuti karton, dok je nedugo potom Nigerijac Odion Jude Ighalo smanjio na 2:1. No, domaćoj momčadi nije ostalo dovoljno vremena za potpuni povratak.

Novom prvenstvenom pobjedom, momčad Diega Simeonea približila se vodećoj Barceloni na bod zaostatka. Drugoplasirani Atletico sada ima 30, dok je Barcelona s 31 bodom.

U dvoboju momčadi iz gornjeg dijela ljestvice, Getafe je bio jači od Villarreala i time došao na šesto mjesto poslije 11. kola.

Gosti iz madridskog predgrađa poveli su u petoj minuti, kada je Rumunj Ciprian Marica iskoristio nespretnost Matea Musacchija i pogrešku vratara Sergija Asenja i zabio za 1:0. Stvari su za Villarreal postale još gore u 39. minuti, kada je isključen Pablo Iniguez, a potvrda gostujuće pobjede dogodila se pogotkom Pabla Sarabije u trećoj minuti sudačke nadoknade na kraju susreta.

Petoplasirani Athletic se pred svojim navijačima izvukao iz rezultatskog zaostatka protiv Elchea. Gosti su vodili s 2:0 pogocima Davida Rodrigueza Lombana (9') i Aarona Nigueza (48'), a za povratak kluba iz Bilbaa pobrinuli su se Markel Susaeta (55') i Aritz Aduriz (69').

Dobru večer za gostujuće momčadi zaokružio je Levante, koji je u Sevilli odigrao bez golova protiv Real Betisa, Rijekina suparnika u skupini I Europske lige. Betis je najveći dio utakmice igrao s čovjekom manje, poslije drugog žutog kartona Javija Chice već u 30. minuti.

Iako brojčano oslabljen, domaćin je u završnoj fazi utakmice mogao osigurati pobjedu. Betis je u 75. minuti imao kazneni udarac, ali Jorge Molina nije iskoristio tu priliku.