Zelina i dalje bez poraza, Sesvete teško protiv Osijeka

Jelena Bagarić • četvrtak, 31.10.2013.

Nakon reprezentativne stanke ponovo je krenulo natjecanje u 1. HRL za žene. Srijeda je donijela oglede 7. kola u kojem je Zelina slavila u derbiju protiv Samobora i time je ostala jedina neporažena ekipa prvenstva u dosadašnjem dijelu natjecanja. Trenutno prvoplasirani Zamet lako se obračunao sa Splitom, dok su trećeplasirane Sesvete tek za pogodak bile bolje od Osijeka. Umag je upisao još jednu domaću pobjedu protiv Vranjica, a Trešnjevka je slavila u gostima kod Dugog Sela.

Umag - Vranjic 27:19 (14:6)

Nije previše uzbuđenja bilo u utakmici Umaga i Vranjica. Rukometašice iz Istre lako su došle do pobjede protiv svojih južnih protivnica. Od početka je bilo jasno da će pobjeda otići na stranu domaće ekipe koja je odmah usmjerila utakmicu k svojoj pobjedi.

Prednost koju su ostvarile na poluvremenu Umažanke su držale i do kraja. Drugo poluvrijeme završilo je neriješeno (13:13), ali prednost ostvarena u prvom dijelu za igračice Vranjica bila je nedostižna. Jelena Vidović bila je najefikasnija kod Umaga s osam pogodaka, te Andrea Pavić na vratima s obranjenih 11 udaraca. Kod Vranjica istakla se Anđela Đuran koja je postigla pet pogodaka iz pet pokušaja.

Osijek - Sesvete Agroproteinka 26:27 (16:18)

U veoma napetoj utakmici Sesvete su ipak došle do pobjede na gostovanju kod Osijeka. Iako su vodile veći dio utakmice, na kraju im je koncentracija malo pala i to su odlično iskoristile Osječanke koje su preko Dore Lacković u 42. minuti došle do izjednačenja.

U idućih 17 minuta neizvjesnost se nastavila, ali ekipa Osijeka je stavila Sesvete u poziciju da lovljenja rezultata. U 59. minuti Lana Franković je izjednačila, a odluku o pobjedniku je donijela Petra Stopić pogotkom u zadnjoj minuti. U pobjedničkoj ekipi Sesveta deset pogodaka postigla je Petra Stopić, dok se kod Osijeka istakla Lacković s pogotkom manje.

Zamet - Split 2010 28:20 (15:10)

Vodeća ekipa lige nastavlja s dobrim partijama u ovoj sezoni. U svojoj sedmoj utakmici uvjerljivo su bile bolje od ekipe Splita kojoj je ovo četvrti uzastopni poraz. Iako su protiv Koke u prošlom kolu imale šansu za pobjedu, Splićanke protiv Zameta nisu niti došle u šansu za prekid crnog niza.

Na početku susreta riječke rukometašice pokazale su dominaciju koja je trajala kroz cijeli susret. Splićanke im se nisu uspjele niti približiti. Koliko-toliko su držale priključak u prvom dijelu, no u nastavku su se potpuno raspale, te je Zamet lako došao do nove pobjede. Ella Bukvić s četiri pogotka bila je najbolja u redovima Zameta, a jedina raspoložena kod Splita bila je Marija Boras s 11 postignutih pogodaka.

Samobor - Zelina 23:25 (12:10)

Igračice Samobora još su jednom ispustile pobjedu iz ruku. U susretu protiv Zeline vodile su većinu susreta, no u posljednjih 15 minuta Zelina je pojačala tempo igre, a na to Samoborke nisu uspjele odgovoriti. Kroz prvo poluvrijeme Lavice su imale po dva pogotka prednosti koja su vješto čuvale. Međutim, nakon 45. minute kada je Martina Vulić izjednačila sve je krenulo nizbrdo.

Utakmica je bila u potpunosti izjednačena do 58. minute. Tada je Iva Milanović - Litre postigla pogodak za 23:23. No, za Samobor je bila kobna Katarina Pavlović koja je u 59. i 60. minuti postigla dva pobjedonosna pogotka. Dvije Katarine, Pavlović i Šandor s po pet pogodaka predvodile su Zelinu do pobjede. U redovima Samobora najbolja je sa šest pogodaka bila Martina Ćorković.

Dugo Selo '55 - Trešnjevka 28:32 (14:18)

Debitantice iz Dugog Sela nisu uspjele doći do pobjede protiv favorizirane Trešnjevke. Rukometašice Mirana Ognjenovića lako su se obračunale s mladim igračicama Dugog Sela koje su pružile dobar otpor. Prvo poluvrijeme Trešnjevka je vodila s četiri razlike i nikako tu prednost nije mogla još malo podići. No, u drugo poluvrijeme krenule su bolje.

Prednost je ubrzo narasla, no do kraja susreta ipak su se malo opustile pa su rukometašice Dugog Sela ipak uspjele smanjiti razliku. U 56. minuti približile su se na samo dva pogotka zaostatka, ali Trešnjevka je osigurala pobjedu dvama uzastopnim pogocima. Tanja Komljenović je s devet pogodaka bila najbolja u polju, dok je Janja Golubić na vratima skupila 15 obrana. Kod Dugog Sela sa po šest pogodaka istakle su se Josipa Mamić i Ana Marija Peti.