Zadar u uzbudljivoj završnici iščupao pobjedu u Novom Mestu

Bernard Jurišić • subota, 02.11.2013.

Košarkaši Zadra slavljenički se vraćaju s gostovanja u Novom Mestu. Nakon uzbudljive završnice Zadar je pobijedio Krku, a junaci pobjede su Marko Šutalo i Filip Kraljević...

Krka i Zadar prvo su poluvrijeme proveli u "prelijevanju" minimalne prednosti s jedne na drugu stranu. Zadrani su najviših 32:38 imali u 17. minuti, ali na poluvrijeme se otišli potpuno izjednačeno - 44:44.

Domaćini su svoje tri minute dočekali u drugom dijelu treće četvrtine, kad su se odvojili na 63:54. No, Šutalo i Lawrence su uzvratili i smanjili zaostatak, pa se u posljednju četvrtinu ušli s četiri poena prednosti za slovensku momčad.

Na otvaranju četvrte četvrtine Zadar je nastavio seriju s kraja treće, koja je završila s 12:0 i momčad Hrvoja Vlašića opet vratila u prednost - 65:68. Krka odgovara "protuserijom" od 7:0 za 76:73, a u posljednju minutu ušlo se s minimalnom prednošću Krke (76:75).

Marko Ramljak tada tricom donosi 76:78, a Kraljević potom opet vraća prednost Zadru 79:80. Krki su ostale dvije sekunde za zadnji napad, ali Kraljević blokadom zaustavlja Lapornika i osigurava veliko zadarsko slavlje u Novom Mestu.

Marko Šutalo je bio prvo ime Zadra s 26 poena, Lawrence je ubacio 13, uz sedam asistencija, Kraljević 13. Kod Krke je najefikasniji bio Jaka Klobučar sa 17 poena, Murić je ubacio 16, Buljan 14.

• Obrisan korisnik11.11.2013. u 19:36
    Nego šta je !? Pogledaj tablicu (ukupnu svih sezona ABA lige) kako stoji sa asistencijama, osvojenim loptama itd... To ti je play kakvog trebaju.
  • liquid sun03.11.2013. u 14:00
    od kad je to stemberger play?
    liquid sun
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 12:14
    Zadru je definitivo donio pobjedu Kraljevič koji izvrsno odigrao utakmicu na vrhunsku asisntnciju cara i blokadu u zadnjoj sekundi
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 10:36
    igraj zadre volimo te mi...
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 08:04
    Bravo !! Pobjeda u gostima će ih dosta dignuti. Neznam kad su zadnji put to napravili. Pobjede Igokee , Mega vizure i Mađara im sigurno ne idu na ruku. Nema veze samo tako dalje. I ako mogu trebaju dovesti iskusnog playa tipa Štemberger...