3. HNL Sjever: Uvjerljive pobjede domaćina, čak 17 pogodaka u mreži Čakovca!

Sportnet • ponedjeljak, 04.11.2013.

Nakon dugo vremena opet su domaćini bili izuzetno raspoloženi, dok su obraz gostiju spasili tek Varaždinci osvojivši bod u utakmici bez golova u Murskom Središću. U dvije utakmice susreli su se po jedan bjelovarski i čakovečki predstavnik, i svakome je pripala po jedna pobjeda. Posebna priča ovog kola je Mladost iz Ždralova koja je Čakovčanima utrpala čak 17 golova, a prosjek golova po utakmici je veći od pet.

Virovitica je na domaćem terenu protiv Mladosti iz Preloga upisala petu prvenstvenu pobjedu i zadržala se na sredini tablice. Utakmica je počela nekoliko minuta kasnije nego je to predviđeno zbog kašnjenja gostiju, a domaća momčad je tek u završnici došla do bodova. Preložani su u 37. minuti zbog isključenja ostali bez svog prvog vratara Elvisa Bendelje i jednog igrača na terenu, no dobro su se držali. Virovitica je povela u 54. minuti pogotkom Vedrana Grubića, a gosti su izjednačili u 69. minuti preko Davora Balenta. Domaći su ipak do pobjede od 3:1 stigli golovima Ante Mikulića i Mihaela Komara u 86. minuti i drugoj minuti nadoknade.

Nakon međusobnog susreta i Rudar i Varaždin mogu biti vrlo zadovoljni, obje momčadi u utakmici koja je završila bez pobjednika i pogodaka upisale su petu uzastopnu utakmicu bez poraza. Veliku šansu imao je domaćin u 54. minuti kad je Dario Šoltić sam krenuo prema vratima Luke Borgelotta koji ga ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku. Kod kaznenog udarca isti igrači su se našli oči u oči, a uspješniji je bio vratar gostiju koji je obranio udarac. U 86. minuti u šesnaestercu je srušen gostujući Toni Petrović, no umjesto kaznenog udarca dobio je žuti karton zbog simuliranja.

Gledatelji koji su nazočili utakmici u Ždralovima gdje je Mladost ugostila Čakovec svjedočili su nesvakidašnjem rezultatu kakvog je teško postići i protiv klubova iz najnižeg ranga, a kamoli protiv klubova u 3. HNL. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno tko će uzeti tri boda iz ovog susreta, no pobjedu Mladosti od čak 17:0 nitko nije očekivao. Dva pogotka u prvih 45 minuta postigao je Mile Sučić, dok su po jedan postigli Josip Kozić, Ivan-Borna Jelić-Balta, Hrvoje Mlinarić i Tomislav Pleić. U drugom poluvremenu Sučić je zabio još četiri pogodaka, po dva su postigli Pleić, Željko Ostrman i Ivan Sabljić, a jednom se u strijelce upisao i Dario Vlašić.

Lista strijelaca

16 - Pavec (Bjelovar)
12 - Mumlek (Podravina)
10 - Celišćak (Croatia), Sučić (Mladost Ž.)
9 - Hrženjak (Podravac)
8 - Kokot (Međimurje)

Već treću uzastopnu sezonu Nedelišće se muči s crvenim kartonima na gostovanju u Ludbregu, ovog je puta već u 15. minuti isključen Manuel Posavec koji je napravio prekršaj nad Nikolom Valjakom kod izgledne prilike za postizanje pogotka. Podravina je to iskoristila samo deset minuta kasnije kad je pogodak postigao Miljenko Mumlek, no Nedelišće se ne predaje lako i izjednačuje već u 35. minuti pogotkom Nevena Bujanića. U nastavku je Mumlek iz kaznenog udarca povećao vodstvo svoje momčadi, a svojim trećim pogotkom potvrdio je pobjedu u 70. minuti. Konačnih 5:1 postavio je Matija Kosec u 81. minuti, a domaći vratar Saša Dreven imao je priliku s bijele točke u 87. minuti, no pogodio je vratnicu.

U Kotoribi je Graničar dočekao Slatinu i nakon preokreta stigao do treće pobjede ove sezone. Gosti su nakon jednog centaršuta poveli u 30. minuti pogotkom Nikole Kristića i s minimalnom prednošću otišli na poluvrijeme. Domaća momčad je nakon mirnog početka drugog poluvremena u nešto više od deset minuta preokrenula rezultat. Pogodak za izjednačenje postigao je Vilim Kos u 60. minuti, a vodstvo su imali već u 67. minuti kad je Nikola Cecelja bio strijelac. U 72. minuti je u kaznenom prostoru napravljen prekršaj nad Kosom, a s bijele točke je precizan bio vratar Dino Jambres za 3:1.

Međimurje je na svom terenu još jednom ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv izravnog konkurenta za vrh tablice. Nakon samo jednog dana odmora od kup utakmice s Osijekom domaći igrači bili su spremni na još jednu važnu utakmicu i u drugom čakovečko-bjelovarskom okršaju ovog kola uspjeli osvijetliti obraz svog grada. Čakovčani su u vodstvo došli u 30. minuti pogotkom Karla Bakse za 1:0 i to je bio rezultat poluvremena. Za uvjerljivu prednost od 3:0 pogotke su postigli Roberto Skoliber u 47. i Stjepan Kokot u 65. minuti. Bjelovar preko Marija Paveca u 82. minuti smanjuje zaostatak, no već u sljedećoj minuti Leonard Vuk postavlja konačnih 4:1.

Svoj niz neporaženosti nastavila je i Croatia koja je u Grabrovnici ugostila momčad Podravca. Mreža Virjana mirovala je sve do posljednjih petnaestak minuta prvog poluvremena, kad ih je u 29. minuti načeo Vedran Celišćak. Već u 34. minuti Ivica Pavlović postiže pogodak za 2:0, a Celišćak u 41. minuti svojim drugim pogotkom riješava pitanje pobjednika ovog susreta. Domaći su u nastavak utakmice krenuli kao da nije bilo odmora te su već u 48. minuti preko kapetana Ivana Begovića postigli još jedan pogodak za uvjerljivu pobjedu 4:0.

Na zahtjev Koprivnice utakmica između istoimenog domaćina i Poleta odigrana je još u četvrtak. Domaća momčad povela je u 24. minuti pogotkom Zorana Martinčića i s vodstvom od 1:0 završilo je prvo poluvrijeme. Ni deset minuta nakon što je ušao u igru Damir Jambrušić je u 64. minuti postigao pogodak za 2:0 i u pola sata gosti iz Sv. Martina na Muri se više nisu uspjeli vratiti. Za potvrdu pobjede pogodak je još postigao Robert Bukovac u 90. minuti. DK

• Sjena08.11.2013. u 11:25
    Ždralovi u prvih 11 kola zabili 17 golova, i onda protiv Čakovca isto toliko.. haha. Dečki se raspucali, ali sa obzirom da su im u obrani igrala 2 veterana, nije ni čudo. haha