Šibenik slavio kod lidera, domaće pobjede samo za Kamen i Zagoru

Ivana Jurica • ponedjeljak, 04.11.2013.

13. kolo Treće HNL jug donijelo je novu promjenu na vrhu tablice. Remijem u Grudi, odnosno porazom Omiša od Šibenika, lidersku je poziciju ponovno preuzeo Mosor. Osim momčadi iz Krešimirova grada, gostujuće pobjede ostvarili su još i Imotski, Croatia i Hrvace, dok su jedine domaće pobjede zabilježili Kamen i Zagora.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su nogometaši Šibenik. Nakon Zagore, slavili su kod vodeće momčadi prvenstva – Omiša s 2:0. Ključan igrač u redovima Narančastih bio je dvostruki strijelac Miro Slavica. Prvo je već u desetoj minuti centaršut Marine skrenuo u mrežu domaćina, a svoj drugi gol postigao je neposredno prije odlaska na odmor, u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Jedan gol Imoćanima je donio sva tri boda na gostovanju kod BŠK Zmaja. U 84. minuti domaći igrač Jurić je isključen zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača u obrani u izglednoj prilici za gol. Siguran realizator najstrože kazne bio je Miroslav Krištić.

Bodovima u gostima osladila se i Croatia koja je s 2:1 slavila kod Vala. Ante Kristić goste je doveo u vodstvo u 42. minuti. Dvije minute kasnije Marijo Šuto povisio je prednost. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli postići tek jedan gol i to preko Ivana Ćurića u 83. minuti.

Peta pobjeda, kod Neretvanca s 2:0, Hrvacama je donijela i skok na drugo mjesto na tablici. Stipanović je u devetoj minuti gostima donio prednost, a potvrda pobjede stigla je 90. minuti kad je pričuva Božinović pogodio za konačnih 0:2.

Susret u kojem nije bilo ni pobjednika ni golova odigran je u Stobreču, gdje su se sastali Primorac 1929 i GOŠK. U derbiju začelja domaćini su došli do drugog uzastopnog remija, dok je Dubrovčanima remi iz Stobreča već četvrti ove sezone.

I u susretu Konavljanina i Mosora golova nije bilo, premda prilika nije nedostajalo. Bilježimo i jedan crveni karton, zaradio ga je gostujući igrač Domagoj Franić u 89. minuti i to zbog "bacanja lopte o pod u znak protesta na odluku suca, pri čemu je lopta pogodila prvog pomoćnog suca". Remi u Grudi gostima je bio dovoljan da se ponovno vrate na prvo mjesto na tablici.

Golova nije bilo niti u susretu Junaka i Neretve u Sinju. Takvim ishodom daleko su zadovoljniji gosti iz Metkovića.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Kamen, s 4:1 na domaćem terenu bolji od Jadrana. Jakovčević je 22. minuti zatresao mrežu svoje momčadi za vodstvo domaćina. Deset minuta kasnije Hrvatin Gudelj povisio je na 2:0, da bi gosti u 37. minuti smanjili na 2:1, autogol ovog puta je postigao domaći igrač Biloš. Kljenak je u 47. minuti povisio rezultat, a konačnih 4:1 postavio je Begić u 72. minuti. Gosti su kraj utakmice dočekali s igračem manje, jer je vratar Radić u 77. minuti zbog drugog žutog kartona (oba zbog prigovora) morao u svlačionicu.

Četvrtu pobjedu, a prvu pod vodstvom Davora Čopa, ostvarila je Zagora, na domaćem terenu s 4:2 nadigrali su Zmaj (M). Miletić je u 26. minuti Unešićane doveo u vodstvo, a na 2:0 u 34. minuti povisio je Bašić. Makarani smanjuju na 2:1 u 50. minuti preko Matešana. Dva gola prednosti svojoj momčadi donosi Emer u 59., a za 4:1 iz jedanaesterca pogađa Nuić. Konačan rezultat od 4:2 postavio je Jelčić šest minuta prije kraja utakmice.