Zabok uvjerljivo nadjačao Mrave iz Trnskog

Ivor Krapac • petak, 08.11.2013.

Prva utakmica petog kola hrvatskog košarkaškog prvenstva bila je neočekivano jednosmjerna. Zabok je u Bedekovčini bio bolji od Zagreba, postupno gradeći prednost kroz cijeli susret. Na kraju je na semaforu stajalo +27 za Zabočane...

Očekivala se velika borba, ali prvi susret petog kola košarkaške A-1 lige nije donio previše uzbuđenja. Zabok je u ulozi domaćina u Bedekovčini proslavio 87:60 protiv Zagreba, čime se s Mravima iz Trnskog izjednačio na prvenstvenoj ljestvici. I jedni i drugi sada imaju omjer 3-2, a Zabočani su korak ispred zbog bolje koš-razlike.

Domaća momčad usmjerila je utakmicu u svoju korist tijekom prvih 20 minuta, odlaskom do 39:26 na poluvremenu. Razlika je poslije treće četvrtine narasla na +21 (61:40), dok je završna dionica prošla bez komplikacija za Zabok, bez mogućnosti Mrava da se vrate u igru.

Robert Lež bio je najefikasniji igrač pobjednika, s 24 poena uz 4/6 za tricu. Lež je dodao i pet skokova, a pratili su ga Andro Anzulović (15 poena, tri osvojene lopte) i Lovro Demo (13 poena, pet izgubljenih lopti).

Zagreb se nije snašao bez pomoći Karla Žganeca, koji pauzira zbog ozljede gležnja pretrpljene u trećem kolu protiv Kvarnera 2010 u Rijeci. Momčad Danijela Jusupa je u Bedekovčini imala samo dvojicu dvoznamenkastih strijelaca, Stjepana Tešiju sa 17 poena i Miralema Halilovića sa 16 poena i 10 skokova. Halilović je ubilježio i četiri blokade, po tri asistencije i osvojene lopte, uz četiri izgubljene lopte.