Bojan Bogdanović predvodio Fenerbahče do nove pobjede, Tomić vrlo dobar u slavlju Barcelone

Kristijan Musa • subota, 09.11.2013.

Kompletirano je četvrto kolo košarkaške Eurolige u skupinama A i C. Izravan okršaj odigrali su prošlosezonski sudionici završnog turnira Barcelona i CSKA, dok je zanimljivo bilo i Sieni te Beogradu. Münchenski Bayern upisao je i treću svoju pobjedu u okviru Euroligu, dok je pred naletom nove košarkaške sile ovoga puta pala Unicaja iz Malage.

Slavlje Barcelone nad CSKA, Bogdanović i Fenerbahče preokrenuli u Beogradu

Barcelona je poprilično loše krenula u novu europsku sezonu te su se uvelike nadali, da će ritam pokušati uhvatiti protiv moskovskog CSKA na svome parketu. Iako su Moskovljane odigrali mnogo bolje u prvih 20 minuta, domaćini su u nastavku bili momčad, koja je više htjela pobjedu u ovom susretu. Gosti su poveli s pet pogodaka razlike nakon poluvremena, dok su u nastavku igrači Barcelone igrali fantastično. U jednom trenutku su imali 27:7 u trećoj dionici te vodili s 15 poena razlike. U konačnici su Moskovljani uspjeli smanjiti i ublažiti poraz na „samo“ devet poena razlike (79:70).

Juan Carlos Navarro je predvodio domaće s 20 poena (6/11), dok je Marcelinho Huertas dodao 16 (6/9). Hrvatski reprezentativac Ante Tomić odigrao je vrlo dobro te je na koncu završio s učinkom od 13 poena (5/8) i sedam skokova, dok je mladi Mario Hezonja odigrao nešto više od tri minute. Međutim u tom vremenskom periodu nije uspio uputiti niti jedan šut. Vladimir Micov s 14 poena (6/10) predvodio je napad Moskovljana, dok je Jeremy Pargo ubacio 11 poena (4/7). Miloš Teodosić je završio s učinkom od deset poena (4/8) i sedam asistencija.

Istanbulski Fenerbahče stigao je pak i do četvrte euroligaške pobjede. Iako je izgledalo kao da će Partizan drugom pobjedom povećati svoje mogućnosti za drugi krug, gosti su prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Bojanu Bogdanoviću slavili pobjedu od deset poena razlike (88:78). Do početka posljednje dionice Beograđani nisu niti jedanput ispuštali vodstvo iz svojih ruku. Onda su ipak gosti stisnuli zube i na rutinu priveli utakmicu kraju te time zadržati stopostotan učinak.

Sjajni Bogdanović ubacio je čak 26 poena (1/4 za dva, 6/9 za tri, 6/7 slobodna) uz dva skoka, dok je drugi hrvatski reprezentativni košarkaš u dresu turskog predstavnika Luka Žorić odigrao 17 minuta te u tom vremenu ubacio pet poena (2/4) uz tri skoka. Bo McCalebb je ubacio 14 poena (4/8), dok je Emir Preldžić odigrao odličnu utakmicu te završio s 11 poena (5/10), osam asistencija i šest skokova. Poražene je predvodio Joffrey Lauvergne s 20 poena (7/10) i deset skokova, dok je Tarence Kinsey ubacio 18 poena (6/12) uz sedam skokova.

Nove pobjede Olympiakosa i Bayerna

Nakon pobjede u derbiju skupine nad Bayernom, branitelj naslova Olympiakos svladao je i Montepaschi na gostovanju u Sieni. Tempo utakmice cijelo vrijeme određivali su gosti iz Pireja, koji su sjajno otvorili susret te s početnih 11:0 nagovijestili smjer cijele utakmice. Do poluvremena su stekli prednost od 13 poena razlike, no domaći su u nastavku uspjeli ublažiti poraz, koji je naposljetku iznosi 62:70. Zanimljivo, na utakmici su samo dva košarkaša završila s dvoznamenkastim učinkom poena.

To su bila dvojica iz redova poražene momčadi Montepaschija. Alex English i Taylor Rochestie predvodili su Talijane s po 13 poena, dok su goste s po devet postignutih koševa predvodili Bryant Dunston, Vassilis Spanoulis, Mirza Begić i Matthew Lojeski. Montepaschi ni nakon četvrte euroligaške utakmice ne zna za pobjedu,a takvim omjerom se može pohvaliti još samo Strasbourg.

Bayern iz Münchena je pak zabilježio vrlo uvjerljivo domaću pobjedu u svome Audi Domeu protiv Unicaje iz Malage. Bavarci su držali inicijativu od samog početka te su nakon prvih deset minuta već imali prednost od 11 pogodaka razlike. Ta se rezultatska distanca nije mijenjala ni nakon druge četvrtine, dok su u trećoj i četvrtoj domaći odigrali rutinski te sigurno priveli utakmicu kraju. Na koncu Bayern slavi treću euroligašku pobjedu, ovoga puta od 82:68 protiv Unicaje.

Malcolm Delaney ubacio je 19 poena, dok je njih 14 zabio s linije slobodnih bacanja. Nihad Đedović je pak dodao 16 poena (6/13), devet skokova, ali i pet izgubljenih lopti. S druge strane je Jayson Granger postigao 14 poena (4/9), dok je Ryan Toolson dodao 11 poena (4/14).

Pobjeda Galatasaraya u Poljskoj, Nanterre uvjerljiv protiv Budivelnika

Zielona Gora nije mogla kod kuće zaustaviti istanbulski Galatasaray. Turci su igrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, koje su završili s prednošću od sedam pogodaka razlike. I u trećoj dionici su gosti bili bolja momčad te su prenijeli +9 u posljednjih deset minuta. Tamo su domaći krenuli u seriju te vrlo brzo i prešli u vodstvo. Valja posebno izdvojiti Ervinga Walkera, koji je 12 od svojih konačnih 17 poena zabio u posljednjoj četvrtini započevši povratničku seriju domaćih.

Domaći su odigrali loše u samoj završnici. Dopustili su lagane poena gostima te su im dopuštali da vrlo često idu na liniju za slobodna bacanja. Craig Brackins je promašio šut za dva pri 76:75 za tursku momčad, zatim Carlos Arroyo pogađa oba slobodna bacanja, a dvije sekunde nisu bile dovolnje Lukaszu Koszareku za kvalitetan šut. Galatasaray je slavio 78:75. Erwin Dudley s 21 poenom (8/15) i osam skokova te Pops Mensah-Bonsu s 15 poena (5/7) i devet skokova predvodili su Turke, dok su najučinkovitiji u redovima Zielone Gore bili Erving Walker i Przemyslaw Zamojski s 17 poena.

Francuski Nanterre uključio se u borbu za prolaz dalje. Nakon pobjede protiv ukrajinskog Budivelnika na omjeru su 2-2. Ukrajinci su od samog početka gubili dvoznamenkastom razlikom poena, dok su domaći morali samo polako i sigurno završiti utakmicu. U pobjedu 80:61 Will Daniels je ugradio 14, Jekel Foster 12, a DeShaun Thomas 11 poena. U redovima Budivelnika najbolji su bili DaJuan Summers s 12 te Janis Sterlnieks s deset poena.

• Obrisan korisnik09.11.2013. u 23:19
    A tebi sam Alekpetro rekao da vam je KLaboral velika šansa. Vidiš... bio sam u pravu. A za Partizan moram spomenuti da je Musli i dalje razočarenje, da je Gagić solidan ali da je Milutinov materijal za vrhunskog centra. Stvarno miriši na super igrača.
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 21:15
    Sudije su imale neke lose odluke, ali nista manje od igraca kad promasi zicer ili slobodno. Znaci sudija ne sme da pogresi i da mu se psuje majka u lice, a kad igrac promasi zicer nisam video da mu se neko na glavu penje. Sve u svemu Fener ima veliki kvalitet, Partizan nije mogao ceo mec da odigra... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 19:48
    Ma nitko nije oštećen suđenjem. To su priče kako ne bi priznao da je protivnik bolji. Tipično ponašanje za ove naše prostore. A ovaj Gagić se nešto zaljeće na suca... još je i dobro prošao. Partizan je jako mlada ekipa i odlično se nosi sa ovim skupim timovima. Samo nema ništa u Euroligi na galamu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 19:34
    Svašta se dalo pročitat sa usta Vujoševića. On ima stvarno problem za otići kod psihologa. Onakvu količinu gadnih uvreda teško bi se dalo ponovit, Nek bude sretan da ga ovi suci nisu razumjeli. U birtiji dobiješ pepeljaru u zube za takvo vređanje a ovdje tehničku. Dobit će on uskoro veliku kaznu... [više na forumu]
  • mala truba09.11.2013. u 16:33
    Vujoševic ima problem Obradovic.jedino gdje funkcionira je partizan za razliku od legende i tu sad on pocinje glumatat i ljecit kompleks.nije ovo ABA liga i bit ce sve nervozniji jer ova Zvezda ozbiljan mu je protivnik.