Metalurg izgubio od Vardara u prepunoj dvorani Boris Trajkovski

Ivana Strahija • petak, 15.11.2013.

Veliki makedonski derbi u Ligi prvaka bio je sretniji za momčad Vardara, koja je u prepunoj dvorani Boris Trajkovski u Skoplju nanijela Metalurgu drugi poraz europske sezone.

Metalurg - Vardar 22:27 (9:14)

Nakon reprezentativne stanke je Vardar napravio sjajan posao i pokazao još bolji rukomet pod trenerskom palicom Andona Boskovskog. Metalurg je bio u panici već nakon prve polovine prvog poluvremena, kad je zaostatak iznosio pet golova i Lino Červar je morao zvati time-out.

No, to nije pomoglo njegovim igračima, na odmor se otišlo s jednakom razlikom, a ona je još i povećana u drugom poluvremenu, kad Vardar ima i +6 (13:19). Tada se Metalurg ipak malo trgnuo, smanjio na -3 ponajviše zahvaljujući Naumčetu Mojskovskom, ali je s druge strane raspoložen bio Hrvat Igor Karačić s ukupno sedam pogodaka, koji je donio Vardaru potreban mir i sigurnu ruku za završnicu.

Bivši hrvatski izbornik je po susretu rekao: "Vardar je bio bolji i zasluženo je pobijedio. Mi moramo priznati da je protivnik večeras pokazao više od nas, da smo mi trebali igrati bolje."

Priliku za popravak Metalurg ima već u idućem kolu, kad se igra "uzvrat", a Boris Trajkovski će opet biti pun navijača 24. studenog. Do tada ipak Metalurg mora drugu poziciju tablice skupine C prepustiti sugrađanima iz Vardara.

Dinamo Minsk - Barcelona 25:35 (15:16)

U dvoboju braće Rutenka bolji je bio Sjarhej, koji je sa svojom Barcelonom gostovao kod Dinama u Minsku i s osam pogodaka uvelike doprinio razlici od čak deset golova po odigranih 60 minuta.

Bilo je ipak malo "čupavo" u prvom poluvremenu, a hrvatski je rukometaš Ivan Ninčević (5) doveo Dinamo u vodstvo i 27. minuti (14:12), no nakon minute odmora, momčad Xavija Pascuala je krenula nezaustavljivo naprijed.

Utakmica odigrana u Minsk Areni probila je, kako javljaju bjeloruski mediji, rekord gledanosti rukometnih susreta na području bivšeg SSSR-a, s ukupno 15321 gledatelja.