Ciboni gostujuća pobjeda olakšanja, Slaven Rimac debitirao uspješno

Ivor Krapac • subota, 16.11.2013.

Košarkaši Cibone ubilježili su pobjedu u prvoj utakmici poslije rastanka s Nevenom Spahijom i dolaska Slavena Rimca na dužnost glavnog trenera. Cibosi su u osmom kolu ABA lige slavili u Novom Mestu, s 11 poena prednosti protiv domaće Krke...

Cibona je ubilježila petu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi, drugu u gostima, ujedno i drugu u Sloveniji, nakon +27 protiv Union Olimpije u listopadu. Cibosi su u osmom kolu u subotu navečer sa 77:66 nadjačali Krku u Novom Mestu i time uljepšali prvu utakmicu Slavena Rimca na dužnosti glavnog trenera Vukova.

U prvom nastupu otkako je s klupe otišao Neven Spahija, Cibona nije odigrala bez pogreške, ali ipak nije bilo toliko oscilacija kao u posljednje vrijeme. Ono što su Vukovi pokazali bilo je dovoljno za dolazak do gostujuće pobjede bez previše komplikacija.

Cibona je najviše poteškoća imala u prvoj četvrtini. Poslije dobrog otvaranja susreta, s ranih 7:0, Rimčeva momčad upala je u probleme s nekoliko poena domaćina poslije skokova u napadu, čime se Krka sasvim vratila u igru. Uz nekoliko pogrešaka Jerela Blassingamea u obrani, a Darija Šarića i Darka Planinića na drugom kraju parketa, Krka je ubrzo prešla i u vodstvo. Na kraju prve četvrtine na semaforu je stajalo 17:14 za domaću momčad.

Vukovi su sasvim usmjerili stvari u svoju korist u drugoj četvrtini. S boljom obranom nego u najvećem dijelu prve dionice, gosti iz Zagreba to su prvo naplatili bijegom u nekoliko kontri, s Blassingameovim razigravanjem i Šarićevom realizacijom. Nakon što su se Blassingame, DJ Strawberry i Matt Janning pridružili tricama, a Planinić s četiri poena pod košem u kratkom razdoblju, Cibona je otišla preko 10 razlike. Tricom Marina Rozića u napadu produženom s dva skoka Marka Jagodić-Kuridže, na poluvremenu je na semaforu stajalo 45:33 za Cibonu.

Krka je počela drugo poluvrijeme serijom od 7:0, za smanjenje zaostatka na 45:40, no nakon što su Blassingame tricom i Andrija Žižić ubačajem za dvicu vratili na +10, ostatak treće četvrtine kretao se oko te razlike. Vukovi nisu dopuštali domaćoj momčadi da se sasvim vrati u igru.

U posljednju četvrtinu ušlo se s dotad najvećih +14 za Cibonu (66:52), koja je tijekom posljednjih 10 minuta bila u manjim problemima tek u završnici. Krka se u 38. minuti približila na 72:65, imala je nekoliko napada i za dodatno smanjenje rezultata, ali domaći nisu uspjeli staviti Vukove pod pravi pritisak.

Jerel Blassingame završio je s 14 poena, 13 asistencija i pet skokova, DJ Strawberry s 11 poena i pet skokova, a Andrija Žižić s 11 poena i četiri skoka za Cibonu. Marin Rozić i Darko Planinić pridružili su se s po 10 poena, dok je Dario Šarić imao po osam poena i skokova.

Jaka Klobučar istaknuo se s 15 poena, osam skokova i četiri asistencije za Krku, a prvi u pratnji bio je Edo Murič, koji je upisao 12 poena. Matej Rojc imao je 10 poena i četiri asistencije, a Smiljan Pavič 10 poena i pet skokova.

• Obrisan korisnik18.11.2013. u 15:58
    Sad će bit bolje Plenglacijal... vidjet ćeš. Ovo je za ABA ligu dobrih 12 igrača. Ja sam se radovao Spahiji , ali moram priznat da je sve što sam vidio jedno veliko razočarenje. Mislim da je njega koštao veliki ego. Kad sam bio na utakmicama ( i prestao dolaziti da se ne crvenim) promatrao sam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.11.2013. u 14:31
    ne znam koji je razlog da su pod spahijom izgledali tako zbunjeno, ukočeno i bezvoljno?!Spahija sigurno nije loš trener i zaista mi nije jasno zašto su ga blass i DJ sabotirali?? Možda je Spahija ovo radio preko kurca (iako je potpisao na 4 godine), možda je vidio da to nije ono što želi, pa su to... [više na forumu]
  • mala truba17.11.2013. u 12:20
    najbolje u 2. pol. je bila rutina.fakat je to nalikovalo na ekipu koja rutinski privodi tekmu kraju.i zna se tko sta radi...ma...ovo je sasvim drugacije nego kad je S bio trener.
    mala truba
  • Obrisan korisnik17.11.2013. u 12:16
    Bez euforije oko Rimca jer utakmicu su dobili upravo oni koji su potjerali Spahiju.Sad je sve došlo na svoje, stara škvadra je nakon uspješnog puča preuzela vlast i podijelila uloge.Ali nažalost njihov domet je 7. mjesto,ništa više od toga.
  • Obrisan korisnik17.11.2013. u 08:57
    Odličan start Rimca ! Pobjeda u gostima kod tvrde ekipe. Znači smirenost na klupi i borbenost na parketu... sezona je tek počela i treba ići korak po korak pa sve da F4 ABA lige. Mislim da tamo pripadaju.