Čornomorec dva mjeseca ne zna za prvenstveni poraz, novo slavlje Dinamovog protivnika

Branimir Korać • subota, 23.11.2013.

Dinamo protivnik u skupini Europske lige, Čornomorec iz Odese, i dalje bilježi dobre rezultate u ukrajinskom prvenstvu. U 17. kolu gostovao je kod Vorskle u Poltavi i upisao pobjedu 1:0...

Prije dva mjeseca je Čornomorec gostovao u Dnipropetrovsku kod Kalinićevog i Strinićevog Dnipra, ubilježio je poraz 2:0 i od tada konstantno bilježi dobre nastupe u ukrajinskom prvenstvu.

Nanizao je pet utakmica bez poraza i u tom stilu nastavio je protiv Vorskle koju je svladao na gostovanju u Poltavi.

Gosti su slavili s minimalnih 1:0, a pogodak je postigao još u desetoj minuti Kyrylo Kovalčuk

U nastavku susreta domaćin je svim silama pokušavao doći do poravnanja, međutim obrana gostiju je dobro odrađivala svoj dio posla i rezultatskih promjena nije bilo.

Sljedeću utakmicu Čornomorec će odraditi za pet dana na svom stadionu u Odesi gdje će ugostiti momčad hrvatskog prvaka.

Protiv Vorskle Čornomorec je igrao u sastavu: Bezotosnyj, Santana (Zubeyko 46.), Fontanello, Berger, Kutas, Kovalčuk, Guy, Dja Djedje (Prijomov 83.), Bobko, Riera, Antonov (Didenko 91.).