Vrlo dobar nastup Tarabocchije u pobjedi Azotyja u Turskoj

Branimir Korać • subota, 23.11.2013.

Poljski Azoty-Pulawy uvjerljivo je slavio u prvom susretu trećeg kola Challenge kupa u Ankari. Domaći Özel Idare bio je tek djelomično ravnopravan protivnik...

Azoty-Pulawy već sada može polako razmišljati o protivniku u šesnaestini finala Challenge kupa. Poljaci su u prvom susretu trećeg kola lakoćom slavili u Ankari kod Özel Idarea s 35:20 i praktički već u Turskoj osigurali su prolaz.

Turci su izdržali jedno poluvrijeme, na odmoru su zaostajali malih 14:12, ali početak drugog poluvremena je donio drugačiju sliku na parketu. Poljaci su se uozbiljili, zaigrali bolje i vrlo brzo se odvojili.

Već u 40. minuti bilo je 21:13 nakon serije 7:1, a do kraja susreta prednost je samo dodatno rasla.

Po šest golova za Poljake postigli su Adam Skrabania i Jan Sobol, a slijedio ga je u vrlo dobrom nastupu Marko Tarabocchia s pet golova. Kod domaćina sedam pogodaka postigao je Yigit Eröz.