Cedevita u Charleroiju ugrabila novu europsku pobjedu

Bernard Jurišić • utorak, 26.11.2013.

Košarkaši Cedevite s pobjedom se vraćaju s gostovanja u Belgiji. Protiv Belgacom Spirou Charleroija momčad Jasmina Repeše odigrala je vrlo dobru završnicu i ubilježila petu pobjedu u sedam utakmica Eurokupa...

Cedevita je u Charleroiju prvi put povela u trećoj minuti druge četvrtine, kad je Nurkić pogodio i zaradio dodatno slobodno bacanje za 17:20. Na poluvrijeme je naš predstavnik odnio prednost od šest poena (29:25), a u dobrom ritmu otvorili su i treću četvrtinu.

U 23. minuti Cedevita je otišla na najviših 29:41, a značajnu prednost (40:49) držali su i dvije minute prije kraja treće četvrtine. Ipak, domaćini su se uspjeli približiti i u posljednju četvrtinu ući sa zaostatkom 49:53.

Najveća kriza Cedevitu je zahvatila na početku posljednjeg perioda igre u kojem je Charleroi poveo 60:56. No, raspoloženi tandem Smith - Ramljak proradio je u napadu, "stisla" se i obrana i u posljednje tri minute Cedevitin koš za domaćine je bio začaran. S konačnih 64:72 momčad Cedevite je kraj utakmice dočekala s rukama u zraku.

Nolan Smith je bio najbolji igrač susreta s 23 poena, četiri skoka i tri asistencije. Ivan Ramljak je ubacio 16, uz pet skokova, Jusuf Nurkić 13. Kod belgijske momčadi najefikasniji su bili Devin Green i Mohamed Abukar s po 13 poena.