Kristijan Musa • subota, 30.11.2013.

14. kolo talijanske nogometne Serie A otvoreno je utakmicama u Parmi i Genovi. Obje su utakmice završile identičnim neodlučenim ishodom 1:1. Ovi remiji su najviše godili Genoi i Bologni. Genoa se spasila znatno ofenzivnijeg i agresivnijeg Torina, dok je Bolognda izvukla bod s igračem manje te pobjegla dva boda zoni ispadanja.

Kolo su na Tardiniju otvorili Parma i Bologna. Parma je „zakovana“ za sredinu ljestvice, dok je gostima svaki bod od velike važnosti budući da su u Parmu stigli sa 11 bodova, samo jednim manje od zone ispadanja.

Bologna je pak prva stigla u vodstvo. U desetoj minuti je Panagiotis Kone zatresao domaću mrežu na asistenciju Rolanda Bianchija te je na pomolu bilo svojevrsno iznenađenje. No, samo 13 minuta potom Antonio Cassano snažnim i odmjerenim udarcem pogađa za izjednačenje. Na odmor se otišlo s tih 1:1 nakon samo 23 minute igre.

Parma je stvarala brojne prilike u drugom dijelu, uputila 14 šuteva prema golu Curcija te imala 76% posjeda lopte u svojim nogama, ali pobjednički pogodak ipak nisu mogli postići. Pored svega toga su i 36 minuta bili s igračem više, budući da je isključen gostujući nogometaš Frederik Sorensen.

U drugoj utakmici večeri bodove su podijelili Genoa i Torino. Gosti su cijelim tijekom susreta bili bolja momčad te je čudo, kako je Genoa uspjela izboriti i bod u ovoj utakmici. U prvih pet minuta Torino je kreirao dvije dobre šanse za pogodak, ali ih ipak nisu iskoristili.

Situaciju je popravio Omar El Kaddouri, koji u sedmoj minuti trese domaću mrežu i dovodi Torino u vodstvo. U drugom dijelu je Torino nastavio s opasnim prilikama, ali je u šestoj minuti nastavka i Genoa bila u velikoj prilici. Naime, hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko je dobro šutirao, ali se nejgov udarac zaustavio na desnoj vratnici.

Genoa je uspjela izjednačiti 20 minuta prije kraja, kada je Davide Biondini digao publiku na noge. Torino je nastavio s ofenzivom, ali lopta nije htjela put mreže. Vrsaljko je deset minuta prije kraja imao još jednu priliku, uputio je kvalitetan udarac, ali ni približno precizan kao onaj prvi. Odigrao je svih 90 minuta za Genou te bio jedan od istaknutijih igrača na travnjaku.