Sportnet • nedjelja, 01.12.2013.

Utakmicama u kasnom poslijepodnevnom nedjeljnom terminu zaključeno je 13. kolo engleske Premier lige. Chelsea se na Stamford Bridgeu oporavio od primljenog pogotka u 13. sekundi i slavio protiv Southamptona, a Manchester City u susretu sa Swanseajem zadržao stopostotan učinak na domaćem travnjaku.

Chelsea je pobjedom nad Southamptonom od 3:1 ostao na samo četiri boda zaostatka za vodećim Arsenalom, iako je početak utakmice dao naslutiti da će momčad Arsenea Wengera 13. kolo završiti sa značajnijom prednošću na vrhu ljestvice. Naime, već u 13. sekundi susreta grubo je pogriješio povratnik u početnih 11 domaćina Michael Essien, poklonio loptu Jayu Rodriguezu, a ovaj lako matirao Čecha.

Blijedi Chelsea do kraja prvoga dijela nije uspio doći do izjednačujućeg pogotka, a Southampton s popriličnom lakoćom odolijevao svim pokušajima, no Jose Mourinho u svlačionici je mobilizirao svoje snage i na travnjak je u nastavku istrčala drugačija momčad.

Otpor gostiju slomljen je u 55. minuti kada je Gary Cahill glavom pogodio za 1:1, nakon što je Demba Ba pogodio vratnicu, a sedam minuta kasnije John Terry je krasnim pogotkom glavom obilježio svoj 400. nastup u dresu Chelseaja. Konačnih 3:1 postavio je Ba u 90. minuti, pobjegavši nadzoru hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, koji je i ovoga puta odigrao svih 90 minuta za goste.

Impresivan niz rezultata na Etihadu nogometaši Manchester Cityja nastavili su i večeras u ogledu sa Swanseajem. Iz sedam utakmica na svom travnjaku osvojili su maksimalan 21 bod, a gol razliku povećali na zastrašujućih 29:2.

Swansea je upisao solidan nastup u prvom dijelu, no već od osme minute našao se u zaostatku nakon pogotka Alvara Negreda iz slobodnog udarca. Posao za domaćine završio je u nastavku Samir Nasri s dva pogotka, u 58. i 77. minuti.