Domaća slavlja Partizana, Igokee i Mega Vizure

Kristijan Musa • nedjelja, 01.12.2013.

Deseto kolo regionalne košarkaške ABA lige okončano je trima utakmica nedjeljnog programa. Partizan je u Pioniru svladao Union Olimpiju, Igokea je na svom parketu pobijedila podgoričku Budućnost, dok je večer domaćina potvrdila i Mega Vizura, pobjedom nad Radničkim iz Kragujevca...

Nedjeljni program ABA lige otvoren je u beogradskom Pioniru, gdje je Partizan dočekao ljubljansku Olimpiju. Olimpija je s omjerom 2-7 stigla na gostovanje u Beograd, u nadi da će protiv euroligaša zabilježiti povoljan rezultat. Tako je i izgledalo nakon deset minuta igra, kada su gosti poveli s 20:17. Beograđani su u drugoj dionici podigli razinu svoje igre te preokrenuli rezultat i otišli s +4 na odmor.

Momčad

Dušana Vujoševića rutinski je privela susret kraju. Predvođeni ponovno sjajnim Bogdanom Bogdanovićem Partizan je krenuo u ozbiljnije rezultatsko „odcijepljenje“. Iako su početkom posljednje dionice gosti smanjili na -4 te ozbiljnije zaprijetili „crno-belima“, Partizan je kreirao nekoliko mini serija te utakmicu dobio sa 63:52.

Bogdan Bogdanović je ubacio 21 poen (7/13), sedam skokova, šest asistencija, ali i isto toliko izgubljenih lopti za pobjedničku momčad, za koju su određeni doprinos dali i Dejan Musli te Tarence Kinsey s po 11 ubačaja. Olimpiju je predvodio Deividas Gailius (6/12) s 15 poena i pet skokova. Litavski košarkaš je ujedno bio i jedini kod gostujuće momčadi s dvoznamenkastim učinkom poena.

U Smederevu se pak odigrao „festival koševa“ između domaće Mega Vizure te Radničkog iz Kragujevca. Kragujevčane bi eventualni poraz u ovoj utakmici dodatno prilijepio za dno ljestvice zajedno s Olimpijom i Širokim te su se domaći i potrudili da dođe do toga.

Mega Vizura je nakon prvih deset minuta igre izgradila prednost od osam poena razlike, ali je Radnički odigrao besprijekorno u drugoj dionici te do poluvremena ugrabio vodstvo od četiri poena prednosti. U nastavku ni jedni ni drugi nisu bili toliko ofenzivno nastrojeni kao u prvih 20 minuta. Mega Vizura je dobar dio posla na pragu pete ovosezonske pobjede uradila u trećoj dionici te je to u posljednjoj uspjela potvrditi, iako su ih Kragujevčani pri 88:87 doveli u nezgodnu situaciju. Ipak, dva precizna slobodna bacanja Nenada Miljenovića su donijeli prevagu i pobjedu domaćih (90:87).

Vasilije Micić je bio igrač utakmice s 20 ubačaja (6/12), sedam skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte. Nikola Jokić je dodao 15 poena (6/10) i devet skokova, a Ratko Varda 11 poena (3/6). Najučinkovitiji u redovima gostiju je bio Marko Marinović s double-double učinkom od 19 poena (7/16) i 12 asistencija. Sava Lešić ga je pratio sa 16 ubačaja (6/10) i pet skokova, dok je Stefan Birčević ubacio 11 poena (3/8) uz pet skokova.

Igokea je pak na svome parketu potvrdila dominaciju domaćih na ove tri utakmice nedjeljnog programa. Aleksandrovčani su s 75:68 svladali podgoričku Budućnost te upisali šestu pobjedu u ovosezonskoj ABA ligi. Igokea je odlično krenula u utakmicu te je nakon deset minuta igre imala prednost od 21 poena razlike (32:11). Podgoričani su postupno smanjivali rezultat te su u posljednjih deset minuta ušli s -10.

Aktualni prvaci Bosne i Hercegovine su se nakon velikog vodstva u nekim trenucima našli u neugodnom položaju, jer se Budućnost približila na -5, no domaći su se snašli te „rutinski“ priveli utakmicu kraju.

Napad Igokee je predvodio Nemanja Gordić sa 19 poena (8/13), sedam asistencija te pet ukradenih lopti (šest izgubljenih lopti). Duško Bunić je ubacio 13 poena uz pet skokova, a Sergerio Gipson 12 poena uz sedam skokova.

Budućnost je prevodio Bojan Subotić sa 16 poena (5/7) i sedam skokova, Vladimir Mihailović ga je pratio s 13 poena (4/12), a Aleksa Popović 11 poena (4/11) i pet skokova.