Josip Piršljin • srijeda, 04.12.2013.

Ivica Olić je pogotkom u 89. minuti utakmice osmine finala DFB Pokala donio Wolfsburgu pobjedu i prolaz protiv Ingolstadta. Njegov kolega iz reprezentacije Mandžukić nije se upisao u strijelce, ali Bayern se plasirao među osam najboljih. U četvrtfinale su se još probili Bayer Leverkusen i Eintracht Frankfurt.

Aktualni prvaci Njemačke, nogometaši Bayerna iz Münchena, prošli su u četvrtfinale DFB Pokala. Momčad Josepa Guardiole je u osmini finala gostovala kod Augsburga i upisala rutinsku pobjedu 2:0. Hrvatski napadač Mario Mandžukić igrao je svih 90 minuta, no nije se upisao u strijelce.

Guardiola nije htio riskirati, te je na travnjak SGL Arene poslao vrlo jaki sastav, a od standardnih nije bilo Riberyja i Müllera u početnih 11, no i oni su kasnije ušli u igru. Iako nije zabio gol, Mandžukić je odigrao vrlo dobro i bio od velike koristi za svoju ekipu.

Bavarci su poveli već nakon četiri minute igre. Mandžukić je proslijedio loptu Robbenu, a Nizozemac se sjurio prema golu Hitza, te iz drugog pokušaja uspio poslati loptu u mrežu. Ubrzo nakon toga morao je napustiti teren zbog ozljede koju je dobio u okršaju s domaćim vratarom.

Igrač koji ga je zamijenio, Thomas Müller, bio je strijelac drugog gola Bayerna. On je pao u 78. minuti kada je Jerome Boateng centrirao pred vrata Augsburga, a Müller se odlično snašao i skrenuo loptu u gol za konačnih 2:0 i prolaz Bavaraca u četvrtfinale.

Nakon što je u utorak Ivo Iličević zabio pobjednički gol za HSV, isto je uspjelo Ivici Oliću za Wolfsburg. Hrvatski je napadač pogotkom u samoj završnici utakmice donio Vukovima pobjedu 2:1 protiv drugoligaša Ingolstadta i prolaz među osam najboljih.

Olić i Perišić su utakmicu počeli s klupe za pričuve, no Hecking ih je morao ubaciti u nastavku. Perišić je ušao odmah na početku drugog dijela, a Olić je u 61. minuti zamijenio Dosta. U sastavu gostiju cijelu je utakmicu odradio bivši branič Rijeke i Dinama Andre Mijatović.

16. ekipa 2. Bundeslige povela je na Volkswagen Areni u 17. minuti preko Caiubyja i držala tu prednost do 66. minute. Tada je izjednačio Naldo, a da se ne bi igrali produžeci pobrinuo se hrvatski dvojac u redovima Wolfsburga. U 89. minuti Perišić je uputio oštar udarac prema vratima Ingolstadta kojeg Özcan nije mogao ukrotiti, te se lopta odbila do Olića koji je posprema u mrežu.

Drugoplasirana momčad njemačkog prvenstva Bayer Leverkusen prolaz u četvrtfinale osigurala je u Freiburgu. Apotekari su poveli već u prvoj minuti kada je mrežu Baumanna pogodio Kruse, no domaći su se uspjeli vratiti u utakmicu pogotkom Gintera iz 19. minute. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1, a pobjednički gol za Bayer zabio je 13 minuta prije kraja Can na asistenciju Rolfesa.

Eintracht iz Frankfurta je uz dosta muke prošao drugoligaša Sandhausen pred svojim navijačima. Domaći su poveli 2:0 pogocima Joselua, no uporni gosti su smanjili autogolom Rodea i izjednačili preko Tütinga. Ipak, u 72. minuti Kadlec zabija za 3:2, a u sudačkoj nadoknadi pobjedu potvrđujem Joselu trećim golom. Tek tada je u igru ušao Srđan Lakić.