Kulešević: "Nitko nam ne može zabraniti da se nadamo"

Mario Katušić • subota, 07.12.2013.

Nogometaši Osijeka ovog tjedna gostuju kod Dinama koji je osokoljen velikom pobjedom nad najvećim rivalom. Iako su svjesni da je Dinamo veliki favorit, momci iz Slavonije su uvjereni da ništa nije gotovo dok se ne odigra 90 minuti i sigurni su da imaju šanse napraviti nešto u tom susretu.

U trenutku kada je dao izjave, trener Osijeka Ivica Kulešević bio je na Maksimiru pratio utakmice juniora Dinama i Osijeka, a prije toga i kadeta. Susret kadeta završio je bez pogodaka, a u susretu juniora gosti su vodili 1:0, pet minuta prije kraja te je trener izjavio kako se nada da bi to mogla biti dobra uvertira za sutrašnji susret.

Osijek je neporažen četiri posljednja susreta. Istina, u njima nisu ostvarili niti pobjedu, no sigurno je dobar osjećaj toliko dugo biti bez poraza, a o sutrašnjoj utakmici i šansama za pozitivan rezultat trener je rekao: „Nitko nam ne može zabraniti da se nadamo da možemo do dobrog rezultata. Dinamo je favorit, kvaliteta je na njihovoj strani, no isto tako i mi imamo svoje prilike nadati se dobrom rezultatu“.

Iz sastava, u odnosu na prošli susret, ispao je Nikola Mandić, a u prvi sastav se vraća Marko Dugandžić. To bi značilo da će Goran Ljubojević svoju priliku ponovno čekati s klupe. Kulešević je o tome rekao: „Naš prvi napadač je Josip Barišić, koji je postigao tri pogotka, ostali još nisu niti jedan, a Dugandžić sutra ima prednost jer očekujem da bi u igri, gdje ćemo se vjerojatno većinu susreta braniti, mogao svojom brzinom i pokretljivošću nešto napraviti te možda napokon postići svoj prvijenac.“

Dodatni problemi za trenera Osijeka su se pojavili kada se danas razbolio Borna Barišić, a najavljena je i jedna promjena, gdje će Tomislav Šorša biti preseljen na desni bok, Slavko Bralić na stopera, a na desnom krilu bi trebao biti Steven Ugarković ili brzi Alen Grgić. Odluku tko će zamijeniti Barišića trener još nije donio, no kandidata ima nekoliko, prije svih tu su Lulić, Aleksić te strijelac iz prošlog kola Mile Škorić.

Trener Kulešević sigurno je mogao izvući dobre pouka iz dva derbija odigrana u posljednjih tjedan dana, gdje je u prvenstvenom susretu mogao vidjeti da se protiv Dinama može igrati ako se uđe srčano i sa željom za pozitivnim rezultatom, no isto tako je vidio kako se može proći ako se uđe opušteno i previše samouvjereno. Osijek sigurno nije poražen prije nego utakmica završi, no također moraju biti svjesni da će u tih 90 minuta biti dužni ostaviti sve na terenu te se ne prestati boriti do posljednjeg trenutka.

U prvom ovosezonskom susretu ove dvije momčadi na Maksimiru slavio je Dinamo rezultatom 3:1, a strijelac za Osijek bio je Josip Barišić.