Valencia i Espanyol kiksali u prvim susretima šesnaestine finala Kupa kralja

Ante Dubravac • nedjelja, 08.12.2013.

Odigrano je i posljednjih pet susreta šesnaestine finala španjolskoga Kupa kralja. Granada i Almerija opravdali su ulogu favorita, dok su Valencija i Espanyol na gostovanjima kod niželigaša izvukli samo neriješene rezultate. U jedinom dvoboju prvoligaških momčadi Malaga i Osasuna završili su bez pobjednika.

Granada je opravdala ulogu favorita na gostovanju kod Alcorcona te je došla do pobjede rezultatom 2:0. Gosti su poveli u 30. minuti kada je zabio Ighalo. Miran uzvrat osigurao je Ighalo svojim drugim pogotkom devet minuta prije kraja susreta.

Još jedan prvoligaš je već u prvom susretu odradio veći dio posla. Riječ je o Almeriji koja je s 3:1 savladala las Palmas. Gosti su odlično krenuli u susret te su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Diazu te Vidalu u 26. minuti imali veliku prednost od 3:0. U nastavku utakmice crveni karton zarađuje Fernandez, a brojčanu prednost Las Palmas koristi u 73. minuti kada konačnih 3:1 postavlja Nauzet.

Nakon što je jučer kiksao Real Madrid njegovim putem krenula je Valencija koja je odigrala samo 0:0 na gostovanju kod Gimnastica. Bez pobjede je ostao i Espanyol, ali je barem zabio dva pogotka u gostima kod Jaena. U sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena Espanyol je došao do vodstva, strijelac je bio Lopez.

Preokret domaćina počeo je u 65. minuti kada Sidnei posprema loptu u vlastitu mrežu i poravnava rezultat da bi samo pet minuta kasnije za 2:1 bio precizan Jozabed. Ipak potpunu senzaciju spriječio je Stuani u 88. minuti.

Nedjeljni program Kupa kralja zaključen je i jedinim dvobojem u kojem su se sastali dva prvoligaša. Malaga je dočekala Osasunu i došla do vrijedne prednosti uoči uzvrata. Domaćini su poveli u 31. minuti preko Sanchza, a sedam minuta kasnije na 2:0 povisuje Antunes.

I drugo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri domaćina koji su povećali svoju prednost na 3:0 preko Juanmija. Kada se činilo da je Malaga već gotovo osigurala prolaz gosti se bude i s dva brza pogotka dolaze do 3:2, ali i ubrzo nakon toga Loe zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton. Međutim niti brojčani nedostatak nije pokolebao igrače Osasune koji u 79. minuti zahvaljujući Armenterosu dolaze do izjednačenja i konačnih 3:3.