Vodeni sportovi

Todorović i Levaj u polufinalu, ostali hrvatski predstavnici ispali

Ivor Krapac • četvrtak, 12.12.2013.

U danskom Herningu u četvrtak je započelo plivačko Europsko prvenstvo u 25-metarskim bazenima, koje će trajati do nedjelje. U prijepodnevnom dijelu programa prvog dana natjecanja u polufinale su se probili hrvatski plivači Mario Todorović i Ivan Levaj, dok ostali članovi reprezentacije nisu prošli kvalifikacije...

Mario Todorović i Ivan Levaj prošli su prvi krug i izborili polufinale na 100 metara leptir, odnosno 50 metara slobodno na plivačkom EP-u u malim bazenima u danskom Herningu. I jedan i drugi ponovno će biti u akciji u poslijepodnevnom dijelu programa, kada su na rasporedu polufinalne utrke.

Todorović je na 100 m leptir završio kvalifikacije na 15. mjestu, s isplivanih 51,85 sekundi. U polufinale je s prvog mjesta prošao Rus Jevgenij Korotiškin, s 50,02 sekundi, dok je Mislav Sever, drugi hrvatski predstavnik na ovoj dionici, zauzeo 40. mjesto s isplivanih 53,68 sekundi.

Levaj je u kvalifikacijama na 50 m slobodno osigurao polufinale osvajanjem 17. mjesta, s 22,06 sekundi. Od hrvatskih plivača, u akciji je bio i Nikša Stojkovski, koji je završio na 36. mjestu s isplivanih 22,48 sekundi.

Poslije kvalifikacijskih utrka na muških 50 slobodno, najbolje vrijeme imao je Rus Vladimir Morozov (20,89 sekundi).

Od ostalih hrvatskih reprezentativaca koji su bili u akciji u četvrtak prijepodne, Dominik Straga bio je 20. na 200 metara mješovito, s 1:58,96 minuta, Saša Gerbec zauzeo je 47. mjesto na 100 m prsno (1:00,87 minuta), a Sven Arnar Saemundsson završio je na 57. poziciji na 400 m slobodno (3:53,79 minuta).

Među plivačicama, Lana Dragojević bila je 45. na 50 metara prsno, s isplivanih 32,24 sekundi, dok je Katarina Radoš zauzela 32. mjesto na 100 m leđno, uz 1:02,74 minuta.

Ana Radić bila je 21. na 200 m mješovito (2:13,41 minuta), Lucija Jurković-Periša završila je na 50. mjestu na 100 m slobodno (57,18 sekundi), a Dora Vrcić bila je 53. na istoj dionici (57,83 sekundi).

• gelan12.12.2013. u 19:00