Bundesliga, 14. kolo, 14.12.2013, 15:00 h
HSV Hamburg 38:25 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

HSV pregazio Rhein-Neckar Löwen, Duvnjak ponovno nezadrživ

Branimir Korać • subota, 14.12.2013.

Rukometaši HSV-a upisali su treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu i to ovaj put posebno impresivnu. U Hamburgu je teško stradao Rhein-Neckar Löwen koji je poražen s visokih 38:25...

Sjajan nastup je iza rukometaša HSV-a koji su potpuno nadigrali Rhein-Neckar Löwen i tako mu nanijeli tek drugi ovosezonski poraz. Igrači HSV-a bili su na visokoj razini, dominirali su od samog početka i na kraju su goste svladali s čak 38:25.

Löwen je na ovo gostovanje stigao u odličnom raspoloženju nakon pobjede u Kupu u gostima kod Kiela, međutim očito je taj dvoboj ostavio traga na gostujućim igračima dok je HSV s druge strane imao slobodan tjedan i mirno se pripremao za ovaj susret.

Posljednji kakav-takav priključak gosti su imali u 22. minuti kada su zaostajali dva gola (13:11), no do kraja poluvremena prednost HSV-a se povećala i domaćin je na odmoru imao 19:13.

Pokušaj gostiju da se vrate u utakmicu u ranoj fazi drugog dijela nije uspio, dapače, HSV je za manje od deset minuta pobjegao na dvoznamenkastu prednost i rutinski je odradio posao do kraja.

U domaćim redovima sjajan je bio Domagoj Duvnjak koji je iz igre pogodio osam puta, Hans Lindberg je također dodao osam golova (pet sa sedam metara) dok je Johannes Bitter obranio 16 lopti. Dobru utakmicu odradio je i Blaženko Lacković s četiri gola dok je Davor Dominiković postigao jedan pogodak.

Kod gostiju najefikasniji je bio Myrhol s osam golova, a slijedio ga je s četiri gola Groetzki.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 00:13
    Duvnjak u prvih 15 minuta igre ima realizaciju 7/7, nadam se da će u istom raspoloženju biti i u Danskoj.
  • Obrisan korisnik14.12.2013. u 19:39
    i dalje nema mjesta dominikovicu u repki a? jebala vas politika da se ne mijesa u sport mozda bi od sporta i bilo nesto a ovako opet po drvenu idemoooo