PSG zadržao vrh pobjedom kod Rennesa, Monaco ostao za petama

Filip Han • nedjelja, 15.12.2013.

Odigrano je šest utakmica francuskog prvenstva. PSG je upisao laganu pobjedu kod Rennesa, a Monaco se zadržao u borbi za vrh s Parižanima pobjedom kod Guingampa. U gostima su bili uspješni i Toulouse te Lorient, a Nica je minimalno svladala Sochaux...

U prvoj utakmici subotnjeg programa PSG nije imao prevelikih problema s Rennesom. Domaću ekipu načeo je Thiago Motta u 19. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora. U 52. minuti dosuđen je penal nakon što je u šesnaestercu srušen Blaise Matudi, a kazneni udarac sigurno je realizirao Zlatan Ibrahimović. Zaostatak je smanjio u 67. minuti Alessandrini, a pobjedu je potvrdio u sudačkoj nadoknadi Edinson Cavani za konačan rezultat od 1:3.

Monaco se zadržao u borbi za vrh s Parižanima pobjedom kod Guingampa. Momčad iz kneževine dobila je rezultatom 0:2. Već u četvrtoj minuti Martial je zabio za vodstvo Monaca, a Kurzawa je to vodstvo podebljao u 42. minuti utakmice. Posao je za Monaco bio olakšan jer je u 23. minuti drugi žuti karton dobio Pereira.

Toulouse je iznenadio Nantes u gostima pobjedom od 1:2. Gosti su poveli u 55. minuti golom Didota, a prednost je u 71. minuti povećao Akpro. Domaćini su do kraja samo uspjeli smanjiti zaostatak kad je u 82. minuti susreta zabio Djilobodji. Nantes je tako propustio priliku približiti se trećem Lilleou, za kojim sada zaostaje sedam bodova.

Gostujuću pobjedu upisao je i Lorient kod Ajaccioa ostavivši tako domaću ekipu na pretposljednjem mjestu tablice. Lorient je poveo u 38. minuti kada je zabio Aboubakar. Šest minuta poslije Ajaccio je uspio izjednačiti preko Arrachea, ni u 73. minuti Aliadiere je donio konačnu pobjedu gostima i osmo mjesto ljestvice.

Reims je odigrao remi u gostima kod Eviana. Prvi gol zabili su domaći u 73. minuti, i to preko Mensaha koji je doveo Evian u vodstvo. Činilo se da će domaćini odnijeti pobjedu, no u sudačkoj nadoknadi utakmice zabio je Ayite i donio bod svojoj ekipi.

Jedinu domaću pobjedu u subotu odnijela je Nica protiv Sochauxa. Jedini pogodak na utakmici bio je djelo Bautheaca u 24. minuti što je bilo dovoljno za pobjedu nakon četiri poraza.

• Obrisan korisnik16.12.2013. u 00:36
    filip han, a da spomeneš subašića koji nije primio gol već dugo,dugo. zakazao si
  • cameosis15.12.2013. u 15:07
    jedna druga stvar: subašić je standardan u klubu koji pretendira na naslov i igra za kvalifikaciju lige prvaka ... moglo bi se i tome malo više pisati, ako sve već ima toliki fokus na mandžukića i modrića.
    cameosis
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 12:06
    ovi izvještaji iz francuske su čisto smeće, ja jučer gledao nica sochaux i idem vidjet šta piše kad ono dvije proste rečenice i greška da nica ima 4 poraza u nizu, a ono u stvari najgori niz u povijesti s čak 7 poraza, da ne povjeruješ...