Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2013.

Subotnji program u NBA ligi donio je manje-više lagan posao za one izrazite favorite. Dok su Blazersi, Spursi, Mavericksi i Clippersi projurili do pobjeda, tek se Miami nešto više mučio i morao je napornije raditi protiv Cavsa...

Miami Heat je na svom parketu ugostio momčad Clevelanda, nije odigrao briljantnu utakmicu, ali je upisao pobjedu 114:107. Cavaliersi su u dobrom dijelu posljednje četvrtine igrali bez Kyriea Irvinga, ali su unatoč tome bili u utakmici i Heat je tek u završnici osigurao pobjedu.

Još početkom drugog poluvremena Miami je imao visokih 71:52 da bi se gosti vratili u utakmicu i četiri minute prije kraja vodili 100:98. Međutim tada Miami podiže igru, slobodnim bacanjima Raya Allena, koji je u ovom susretu prešao granicu od 24 tisuće poena u karijeri. odlazi na 106:100, a trica Marija Chalmersa za 109:101 završava svaku neizvjesnost.

U završnici prvog poluvremena gosti su ostali bez isključenog trenera Mikea Browna koji je ušao u teren i tražio prekršaj Battiera na zakucavanju Thompsona pri čemu je zaradio dvije tehničke pogreške. “Kada dođete u Miamijevu dvoranu, morate biti svjesni da vam suci neće dati puno toga. Mislio sam da je Tristan udaren po načinu na koji je pao. On je snažan i ne pada kod promašenog zakucavanja samo tako. Izgubio sam kontrolu“, rekao je Brown.

LeBron James je utakmicu završio s 25 poena (9/12) uz devet skokova i devet asistencija, Dwyane Wade je dodao 24 poena (9/15) uz šest skokova, a Chris Bosh 22 poena (10/17) uz 12 skokova. Kod poraženih Irving je ubacio 19 poena (6/16), a Tristan Thompson je dodao 16 poena (6/14) i sedam skokova.

Trail Blazersi uživaju u fantastičnoj sezoni, a u mlin im je ušla i Philadelphia. Nakon što su nedavno srušili ligaški rekord po postotku ubačaja za tricu u jednom susretu, sada su srušili rekord kluba po broju ubačenih trica u jednoj utakmicu. Jadne 76erse su izbombardirali s čak 21 tricom i to uz dobar postotak ubačaja od 57 posto.

Utakmica je prelomljena u trećoj dionici, a Portland je već nakon treće četvrtine imao čak 111 poena potvrdivši sav svoj napadački potencijal. Nervoza u domaćim redovima zbog sve većeg zaostatka je samo rasla, prvo je Tony Wroten zaradio tehničku da bi u posljednjoj četvrtini nakon gluposti Meyersa Leonarda došlo do tučnjave Portlandovog centra i Daniela Ortona pri čemu je Leonard zaradio isključenje zbog namjernog prekršaja, a Orton zbog fizičkog napada.

“Bila je to jedna od onih utakmica u kojoj protivnik ubacuje sve što pokuša, a mi jednostavno tu ne možemo previše napraviti. Blazersi igraju nevjerojatnu košarku, vjerujte, nisu to nerezonski i sretni šutevi, oni pogađaju nakon sjajnih akcija“, govorio je nakon susreta Thaddeus Young.

Kod Portlanda su na parketu bili svi igrači, svi su se upisali među strijelce i bilo ih je osam dvoznamenkastih koje su predvodili LaMarcus Aldridge s 20 poena (10/15), 16 skokova i pet asistencija te Nicolas Batum sa 17 poena (6/10), devet asistencija i pet skokova. Kod poraženih Wroten je upisao 15 poena (5/15) uz sedam asistencija i šest skokova dok je Hollis Thompson upisao 17 poena (6/9).

Doc Rivers je uoči susreta protiv Wizardsa ulogu startera dao Jamalu Crawfordu, a Willieja Greena preselio je na klupu što je na Crawforda pozitivno utjecalo, međutim Green nije bio u dobrom izdanju. Bez obzira na to, Clippersi su lako slavili, a na visokoj razini su bili oni od kojih se to i najviše očekivalo.

Chris Paul je poput pravog vođe vukao momčad i Washington je od samog početka bio u minusu. Iako je i na drugoj strani John Wall imao dobru večer, domaćin nije uspio zaprijetiti raspoloženom Los Angelesu koji je stigao do vrlo važne pobjede.

“Blake Griffin je na svakom time-outu ponavljao kako se ne smijemo predavati, kako smo umorni, ali moramo nastaviti igrati u tom ritmu. Neka svaki put to govori što se mene tiče. Drago mi je i zbog Dudleya jer smo znali da neće ponoviti lošu šutersku večer iz susreta s Brooklynom, željeli smo mu dati što više prilika da to zaboravi“, rekao je Rivers.

Paul je dominirao susretom s čak 38 poena (11/14, 5/7 trica) i 12 asistencija, Crawford je dodao 17 poena (6/14) dok je DeAndre Jordan upisao 15 poena (6/6) i deset skokova. Kod domaćina Wall je stao na 24 poena (10/16) i 12 asistencija, a Kevin Seraphin je dodao 16 poena (7/12).

Jazzeri se polako kompletiraju nakon problema s ozljedama u početku sezone, međutim to im nije pomoglo protiv za njih prejakih Spursa. San Antonio je slavio u Salt Lake Cityju 100:84 uz vrlo dobar nastup Tima Duncana koji je trebao odmarati u ovom susretu, međutim uspio je nagovoriti Grega Popovicha da ga ipak ostavi u sastavu.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada su Spursi stekli solidnu prednost i u nastavku susreta su mirno to i čuvali. Domaćin se nikako nije mogao spustiti na jednoznamenkasta zaostatak i gosti su rutinski odradili posao.

“Nismo igrali s onom energijom kao u nekim ranijim susretima, ali ovo nam je bila druga utakmica u dva dana i unatoč trudu igrača, nedostajalo nam je ono malo više. Spursi su iskusna momčad, znaju što i kada trebaju napraviti i to su nam i pokazali“, smatra trener Jazzera Tyronne Corbin.

Duncan je bio prvo ime susreta s 22 poena (9/17) i 12 skokova dok je Tony Parker dodao 15 poena (6/15) uz sedam asistencija i pet skokova. Kod poraženih Trey Burke je ubacio 20 poena (9/18) uz pet asistencija, Gordon Heyward je dodao 18 poena (7/16) uz pet skokova i pet dodavanja dok je Jeremy Evans uhvatio 11 skokova.

Dvije i pol minute prije kraja susreta Bobcatsi su vodili protiv Lakersa 85:79, ali tu su zaustavljeni. Prvo su gosti tricom Nicka Younga smanjili zaostatak, zatim su poene dodali Kobe Bryant i Pau Gasol te su Lakersi serijom 9:0 završili utakmicu i stigli do pobjede. Bryant je pokazao da se uspješno vraća nakon ozljede s 21 poenom (8/15), osam asistencija i sedam skokova, a Jordan Hill je dodao 15 poena (5/7) i devet skokova. Kod borbenih Bobcatsa Kemba Walker je ubacio 24 poena (10/13) uz osam asistencija, a Al Jefferson 14 poena (7/18) uz devet skokova.

Knicksi su nakon Tysona Chandlera i Raymonda Feltona ostali i bez Kenyona Martina, ali to ih nije spriječilo da upišu pobjedu protiv Hawksa 111:106. U turbulentnoj sezoni ova pobjeda im puno znači, a osigurana je nakon serije 11:0 u posljednjoj dionici koja je odlučila utakmicu. Carmelo Anthony ih je predvodio s 35 poena (13/22) i šest skokova dok je Andrea Bargnani dodao 23 poena (11/16) i šest skokova. Za goste je Louis Williams upisao 27 poena (9/16, trica 6/13), a Paul Millsap je dodao 18 poena (7/9) i osam skokova. Hawksi su Knicksima pomogli na putu do pobjede s čak 27 izgubljenih lopti.

Toronto Raptorsi bolje izgledaju bez Rudyja Gaya nego s njim, a to su spoznali i Chicago Bullsi koji su u svojoj dvorani doživjeli težak poraz 99:77. Bullsi su najavljivali pobjedu, ali su napadački bili vrlo loši i Raptorsi su ih lakoćom dobili. Kyle Lowry je odradio još jednu dobru utakmicu sa 16 poena (7/14) i šest asistencija dok je Jonas Valančiunas dodao 15 poena (6/11) i 11 skokova. U domaćem sastavu Luol Deng je ubilježio 17 poena (8/19) i sedam skokova, Mike Dunleavy 14 poena (5/12), a Joakim Noah deset poena (4/10) i 12 skokova.

Bez trenera Ricka Carlislea i bez Dirka Nowitzkog Dallas se prošetao protiv slabih Bucksa. Dallas je slavio sa 106:93, puno lakše nego što rezultat pokazuje. Bucksi su smanjili ogroman zaostatak u posljednjoj četvrtini i samo kozmetički uljepšali novi poraz. Brandan Wright ih je predvodio s 19 poena (9/10) i šest skokova, Jose Calderon je dodao 18 poena (7/10), a Shawn Marion 13 poena (5/13) uz 12 skokova. Kod gostiju John Henson je ubacio 18 poena (8/17) uz 13 skokova, a Brandon Knight 16 poena (7/16).

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 16:42
    @pyunik da si pratio Knickse prosle sezone znao bi da se nisu raspali pred kraj nego su tad dapace zaigrali najbolju kosarku sezone, nanizali su 12 ili 13 pobjeda za redom (dobivali su Miami u gostima, Pacerse, OKC u gostima i jos puno dobrih timova), bili su losi u sredisnjem djelu sezone kad se... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 16:00
    Da,bilo bi dobro da malo smanjiš doživljaj,a i da se referiram na prvi komentar,odigrana je tek četvrtina sezone,a Portland i Indiana su u sezonu uletili ko ludi,ako će obje momčadi zadržat ovakav tempo igre i postotak pobjeda do kraja sezone onda ili George ili Aldrige bi trebali biti MVP,ali za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 14:46
    "Jadne 76erse su izbombardirali s čak 21 tricom i to uz dobar postotak ubačaja od 57 posto"Dobar postotak ubačaja?! Ubaciti 21 tricu uz 57 % šuta je samo dobro?! Teško da može bolje od toga,dragi autoru teksta,tako da je je ovo što ste vi napisali čisto omalovažavanje maestralne utakmice Blazersa...
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 13:24
    lamarcus aldridge je zasluzio bit mvp ako blazersi zavrse u top3 na zapadu..