Krka nakon produžetka slavila u slovenskom derbiju, Mega Vizura upisala domaću pobjedu protiv Szolnokija

Kristijan Musa • subota, 14.12.2013.

12. kolo regionalne košarkaške ABA lige obilježio je prvo ovosezonski slovenski derbi između Krke i Olimpije. Domaći su bolje ušli u utakmicu, zatim su nakon „sramotne“ druge dionice to uspjeli nadoknaditi u nastavku te izboriti produžetak, u kojemu su izvukli sretniji kraj. Nešto kasnije su u Smederevu snage odmjerili Mega Vizura i mađarski Szolnoki, da bi u veoma raspucanoj košarkaškoj atmosferi pobjedu odnijela domaća momčad.

Krka je bolje otvorila susret u derbiju protiv ljubljanske Olimpije te su nakon deset minuta igre imali +11 (22:11). No, nakon odlične prve dionice i dobre prezentacije Ede Murića, uslijedila je „crna rupa“ u igri domaćih, jer su u drugoj četvrtini ubacili samo pet poena te su tako dopustili protivnicima da na odmor otiđu s prednošću od pet pogodaka razlike.

U nastavku je Krka zaigrala bolje, ali je u juriš za rezultatom krenula tek u posljednjih deset minuta. Nakon što je Olimpija imala +10 početkom posljednje dionice domaći su nešto više od minutu prije kraja stigli do zaostatka od samo jednog poena razlike, da bi nedugo nakon toga bili u vodstvu (57:54). No, Olimpija je i za to imala lijek. Hrvatski košarkaš Jakov Vladović je nakon izrađene akcije pogodio šut za tri poena i odveo utakmicu u produžetak.

U produžetku je igra bila dinamičnija, ali većinom s Krkom u glavnoj lozi. Alex Stephenson je pogodio na asistenciju Vladovića za tračak nade gostima, ali je šut vrijedan pobjede Krke (67:63) pogodio Jaka Klobučar.

Najefikasniji igrač Krke bio je polivalentni Edo Murić s 22 poena (9/14), šest skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte. Klobučar je dodao 11 poena, a hrvatski košarkaš Zvonko Buljan deset poena (4/10) uz šest skokova.

Olimpiju je pak predvodio Sasu Salin sa 17 poena (7/12) i pet skokova, Stephenson ga je pak pratio s 13 poena i 11 skokova. Jakov Vladović se istaknuo s osam poena (2/8) i pet asistencija, Dražen Bubnić je ubacio dva poena uz dva skoka za 13 minuta provedenih na parketu, dok Paolo Marinelli nije bio u kombinacijama Aleša Pipana za ovu utakmicu.

Mega Vizura je pak u dvorani Smederevo svladala mađarski Szolnoki s 95:89. Domaći su bili nešto bolji u prvoj dionici, Mađari u drugoj, dok se nešto slično ponovilo i u nastavku. Szolnoki je bio kvalitetnija ekipa u trećoj dionici, dok je Mega Vizura još bolje odigranom posljednjom dionicom ugrabila svoju šestu pobjedu u svojoj debitantskoj sezoni.

Nikola Jokić predvodio je Mega Vizuru s 20 poena (9/12) i devet skokova, Ratko Varda je dodao 18 poena, 11 skokova i tri asistencije, a Nenad Miljenović 16 poena i šest asistencija.

Najbolji u redovima Szolnokija su bili Justin Holiday s 21 poenom (8/16), Cristopher Oliver ga je pratio sa 17 poena, a Akos Keller s 12 poena i šest skokova.

• Obrisan korisnik16.12.2013. u 08:33
    Dakle Rondo i dalje je Vujo negativac !?? Igrao čovjeg 2 godine za 0 kuna i prosjačio po Splitu kune za struju i vodu. Po mom računu mogao je u te 2 godine spremit na tekući 7-8 miliona kuna i srati sa strane. Stvarno smo super ljudi mi u Hrvatskoj. Trebalo bi u Ustav ubaciti da smo mi... [više na forumu]
  • rajon rondo15.12.2013. u 11:01
    marinelli je pogodio sa odlaskom u olimpiju. bravo za njegovog mentora vuju.
    rajon rondo
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 07:45
    Olimpija je najveće razočarenje do sada. A Mega Vizura najveće iznenađenje. Gužva je na dnu... 8 ekipa u 2 pobjede. Bojim se da će Olimpija kad-tad otperjati na 7-8 mjesto a Široki i Zadar će biti u strašnim problemima.