Partizan i Crvena zvezda poravnati na vrhu ljestvice ABA lige

Branimir Korać • nedjelja, 15.12.2013.

Susretima u Beogradu i Skoplju kompletirano je 12. kolo ABA lige. Crvena zvezda je poražena na gostovanju kod MZT-a što je iskoristio Partizan i pobjedom protiv Budućnosti uhvatio velikog rivala na vrhu ljestvice...

Crvena zvezda na vrućem gostovanju u Skoplju nije uspjela doći do pobjede. Domaći MZT slavio je u neizvjesnom i izjednačenom susretu sa 65:58 u kojem su obje momčadi imale razdoblja bolje igre.

Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu koji se u završnici druge dionice uspio značajnije odvojiti i na odmor otići s osjetnijom prednosti 36:28.

Međutim, nije trebalo dugo čekati na odgovor Beograđana. Otvaranje drugog dijela proteklo je u njihovom znaku, serijom 7:0 vraćaju se u utakmicu. Ipak, nisu tu uspjeli preuzeti kontrolu i povesti, čak štoviše, svi pokušaji za preuzimanje vodstva bili su bezuspješni sve do 34. minute kada je Jenkins ubacio tricu za 52:49 i napokon donio prednost svojoj momčadi.

Ipak MZT nije posustao, vrlo brzo je vratio prednost na svoju stranu i ušlo se u posve poravnatu završnicu s rezultatom 58:58. U zadnje dvije minute napad gostiju je potpuno stao, trice su promašivali Jenkins, Simonović, Blažič, Jenkins je i izgubio jednu loptu te je MZT serijom 7:0 stigao do pobjede.

Predvodili su ga Cade Davis s 19 poena (7/12) i pet skokova te Ivan Marinković s 11 poena (4/7). Kod gostiju DeMarcus Nelson je ubacio 13 poena (5/7), a Raško Katić je dodao 12 poena (4/9).

Neizvjesno je bilo u Beogradu gdje je Partizan ugostio Budućnost i na kraju tijesno slavio 72:65. Kao i ona utakmica u Skoplju, i ova je bila posve neizvjesna, a Beograđani su slavili tek u završnici.

Budućnost je bila potpuno ravnopravan protivnik, ali nije uspjela doći do velike pobjede.

Serijom 6:0 za bijeg na 68:60 Partizan je u posljednjoj četvrtini napravio ključan korak prema pobjedi, Budućnost je uspjela smanjiti na 68:65, no odmah je odgovorio Joffrey Lauvergne i pobjeda je ostala u rukama domaćina.

Lauvergne je bio prvo ime susreta s 15 poena (6/11) i 11 skokova, Tarence Kinsey je dodao 16 poena (8/12), a Dragan Milosavljević 15 poena (5/14) i šest skokova.

U sastavu Budućnosti Suad Šehović je upisao 15 poena (5/6), a Jeleel Akindele 13 poena (4/7) uz devet skokova.