Cedevita propustila priliku u Laktašima, Igokea slavila u produžetku

Branimir Korać • subota, 14.12.2013.

12. kolo ABA lige donijelo je Cedeviti četvrti ovosezonski poraz. Na gostovanju kod Igokee poražena je u produžetku čime su se s njom po omjeru izjednačili i Igokea i Cibona...

Cedevita je na nimalo ugodno gostovanje u Laktašima otputovala tražeći pozitivan rezultat s kojim bi ostali u dobroj situaciji u samom vrhu ljestvice. Međutim jednako tako su i domaćini tražili pobjedu pod svaku cijenu jer niti oni nisu u poziciji da mogu prosipati bodove, posebno na domaćem parketu.

U početku susreta igralo se na mahove, prvo je Cedevita napravila seriju 8:0 kojom je preuzela vodstvo da bi nakon toga Igokea napravio 10:0 za prvo osjetnije vodstvo na susretu 25:18. Naravno, onda je opet došao red na Cedevitu da napravio 9:0 te s vodstvom 27:25 završi prvu dionicu.

U drugoj dionici Cedevita je imala kontrolu sve do posljednje tri minute kada je u seriju krenuo Branko Jorović, gosti nisu imali nikakvo rješenje za njega i domaćin je ponovno preuzeo vodstvo. Ipak, na odmor se otišlo s vodstvom Cedevite nakon ubačaja Nurkića za poravnanje i trice raspoloženog Baždarića za 46:43.

Drugo poluvrijeme Repešina momčad je otvorila vrlo dobro i činilo se da bi mogla prelomiti utakmicu. U 26. minuti Luka Babić je pogodio za prvo dvoznamenkasto vodstvo Cedevite na susretu, 58:48.

Međutim, prednost se vrlo brzo počela polako topiti, a u ranoj fazi posljednje četvrtine Igokea se posve približila došavši samo na poen zaostatka. U posljednjoj minuti Cedevita je još uvijek bila u dobroj poziciji, imala je vodstvo 80:76 nakon čega Lance Williams ubacuje samo jedno bacanje, na drugoj strani Miro Bilan gubi loptu, a Siniša Štemberger ubacuje tricu za 80:80 i produžetak. Ostalo je Cedeviti dovoljno vremena za napad za pobjedu, međutim Allan Ray nije pogodio.

U produžetku se domaćin odmah odvojio. Cedevita je dugo bila bez poena iz igre što je Igokea okrutno kaznila serijom 10:0 za bijeg na 90:81 i rješavanje pitanja pobjednika.

Marino Baždarić je bio najefikasniji kod gostiju sa 16 poena (3/5 za dva, 2/2 za tri), Nolan Smith je dodao 14 poena (7/14 za dva) uz sedam asistencija dok je Miro Bilan dodao 13 poena (5/7 za dva) i 11 skokova.

U domaćem sastavu Branko Jorović je ubilježio čak 26 poena (8/14, 5/7 za tricu) uz pet skokova, Sergerio Gipson je dodao 18 poena (7/11) i pet skokova, a Nemanja Gordić je ubilježio deset asistencija.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 06:29
    Štemberger je prije par kola tako torpedirao Zadar, a sada i Cedu. To je jedan od najpodcjenjenijih igrača u ligi. Već godinama. Čovjek pogodi kad je bitno. I igra odličnu obranu. Fali Delaš i malo sreće. Ovo je sad već kriza a dolazi najbitnija utakmica u Eurokupu i uskoro Partizan u Domu Sportova.
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 02:07
    Ray si je našao novi klub s ovim potezom.. marš u Igokeu
  • Obrisan korisnik15.12.2013. u 01:14
    kada prokockas veliku sansu tokom utakmice,i zavrsnice,sto drugo ocekivati...prime tricu od stembergera,i imaju napad za pobjedu,pripreme ga za Raya,omg..udjes u produzetke sa prva dva napada sa linije slobodnih bacanja,Bilan jedno masi,a Smith cak i oba,naravno iduci napad ide trica prek ruke i tu... [više na forumu]
  • narada10814.12.2013. u 22:06
    ispričavam se, nije bio zadnji napad, ali je dojam ta dva zadnja napada isti. Koncentracija i snaga fale, sa Rayom kao da igraju sa igračem manje u rosteru, ma da hajde, barem je bio dvoznamenkast. Kako sam već rekao prije fali Delaš, a kako ne Marko Tomas.