Cibona uzela očekivano protiv Širokog, gostima nedovoljan vanjski šut

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • subota, 14.12.2013.

Cibona je bila uspješna na domaćem parketu u 12. kolu ABA lige. Momčad Slavena Rimca je u Domu Dražena Petrovića nadjačala Široki Primorku, s glavnom ulogom napadački razigranoga DJ Strawberryja, koji je rano povukao Vukove do vodstva, a gosti taj minus više nisu nadoknadili. Široki je pokušavao vanjskim šutom, ali za iznenađenje u Zagrebu trebalo im je više od toga...

Prije gostovanja u Beogradu, gdje će ih za devet dana ugostiti vodeća Crvena zvezda, Cibona je u subotu predvečer u Domu Dražena Petrovića opravdala ulogu favorita u 12. kolu ABA lige. U prvoj utakmici otkako se od Vukova definitivno oprostio Andrija Žižić, kojega ovog puta nije bilo ni u zapisniku, momčad Slavena Rimca je s 91:80 bila jača od Široki Primorke, zadržavši goste iz Hercegovine na dnu ljestvice.

Domaći su ove subote rano otišli do uvjerljive prednosti. Predvođena DJ-em Strawberryjem, koji se istaknuo dobrim napadačkim učinkom u ranoj fazi susreta, Cibona je na ulasku u sedmu minutu vodila s 19:6, a iako se Široki u nastavku utakmice nekoliko puta pokušavao vratiti, gostima nije uspjelo sasvim zakomplicirati ovaj ogled.

Momčad Jakše Vulića uglavnom se oslanjala na vanjski šut, ali pogođene trice bile su im dovoljne samo da se nekoliko puta približe potpunom povratku. No, bijegom do 15 poena prednosti u trećoj četvrtini i zadržavanjem uvjerljive prednosti i u ranom dijelu četvrte dionice, Vukovi nisu dali da se ove subote dogodi iznenađenje.

Početkom utakmice, Cibonu su povukli Strawberry i nekoliko istrčanih kontri, sa završetkom s lakim poenima, no nakon što je u osmoj minuti na semaforu stajalo 21:11, gosti su se ubrzo vratili "na površinu". U završnici prve četvrtine Širokom je krenuo vanjski šut, s dvije trice Ivana Opačka i jednom Tomislava Petrovića, u približavanju na 24:23 nakon prvih 10 minuta.

Novo odvajanje Vukova dogodilo se u drugoj polovici druge četvrtine. Poslije trice Domagoja Bošnjaka za gostujućih -5 (34:29) četiri i pol minute do kraja prvog poluvremena, Marko Jagodić-Kuridža i Davor Kus imali su glavne napadačke uloge u domaćem odlasku do 46:31 nedugo prije predaha i dogovora u svlačionicama.

Nakon prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 46:33 za Cibonu, a iako je u drugom poluvremenu bilo uspona i padova, kontrola ni u jednom trenutku nije pobjegla iz ruku domaće momčadi. Posljednja prava šansa gostiju nestala je poslije dva neiskorištena napada kod minusa od 66:58 u ranom dijelu četvrte četvrtine. Vukovi su se nedugo potom serijom od 9:0 odvojili na 17 poena prednosti, a Široki do kraja nije bio bliže od -8.

Strawberry je u dolasku do završnih 11 razlike ubilježio 26 poena, dodajući po pet skokova i asistencija, uz četiri izgubljene lopte. Marin Rozić imao je 14 poena i četiri skoka, a Darko Planinić 14 poena i sedam skokova. Marko Jagodić-Kuridža istaknuo se 12 poena i osam skokova.

Tomislav Petrović je s 20 poena vodio goste iz Širokog Brijega. Domagoj Bošnjak pridružio se s 13 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Johnathon Jones dodao je 12 poena i šest asistencija.

• Obrisan korisnik15.12.2013. u 06:45
    Od prve minute se vidjelo da je to dan DJ-a. A osporavani Kuridža je dobro odigrao na centru. Dobio je pljesak dok je izlazio kod zamjene. Vidjet ćemo kako će to biti protiv jačih protivnika. Imala je Cibona puno otvorenih šuteva za tricu (Rozić,Kus,DJ...). Lopta je uglavnom dolazila do igrača koji... [više na forumu]
  • narada10814.12.2013. u 21:56
    zabrinjavajuće je da Planinić nijednom u novom dresu nije igrao kao kod Širokog, daleko od toga da može nadomjestiti Žižu. Nadam se da ako dobije veću minutažu, će se poboljšati situacija.