Varaždin prvi na ljestvici prije zimske stanke

Petra Bičanić • četvrtak, 19.12.2013.

Prošloga se vikenda odigralo petnaesto kolo Premijer lige, koje je ujedno i zadnje kolo ovoga jesensko-zimskoga dijela, iz kojega je Varaždin izašao kao prva momčad lige, a slijede ga Poreč i Karlovac. Sada za momčadi slijedi mjesec i pol odmora od ovoga natjecanja. Završetci susreta ovaj put nisu bili toliko uzbudljivi, većinom su pobjednici odlučeni već početkom drugoga dijela, osobito zbog nadmoćnosti pojedinih momčadi, no prvih 30 minuta kod nekoliko je momčadi završio u egalu.

Karlovac - Marina Kaštela 28:20 (12:12)

Karlovcu, koji drži treće mjesto na ljestvici, u goste je došla Marina Kaštela, i nije se dobro provela. Iako se na početku utakmice igralo gol za gol, bilo je u četvrtoj minuti 2:2, pa u desetoj 4:4, u 15. minuti gostujuća momčad zabija dva zgoditka zaredom i ima dva pogotka prednosti (6:8). Tu je prednost povećala dvije minute kasnije (7:10), no u 26. minuti uspjela ju je ispustiti, tada je domaćin izjednačio na 11:11. Prvih 30 minuta završava neriješenim rezultatom - 12:12. Drugo su poluvrijeme bolje otvorili domaćini, te su trima pogotcima zaredom Ivana Bačića dospjeli na 15:13. U 40. je već bilo +3 (17:14), a nakon toga prednost domaćina samo raste, a vrhunac je dosegla u 44. minuti kada je bilo 20:14. Iako je Marina pokušala priprijetiti, nije joj uspjelo ozbiljnije se približiti karlovačkoj momčadi, u 50. je bilo 22:17, a pet minuta kasnije ponovno +5 za domaćine (24:19). Do samoga kraja preostalo je još vidjeti s kolikom će prednošću domaćin pobijediti, da bi na kraju rezultat glasio čak 28:20. S jednakim učinkom i postotkom realizacije (6/10) ovoga su puta Luka Cindrić i Bačić bili najbolji strijelci, uz odličnoga vratara Luku Prezelja (10 obrana). U gostujućoj momčadi istaknuo se Nikola Jukić s osam zabijenih golova, najviše na susretu.

Buzet - Medveščak NFD 36:28 (18:11)

Klub koji stoji na samome začelju Premijer lige Medveščak došao je Buzećanima, koji su u nešto boljoj poziciji za o(p)stanak u Ligi. Utakmica je počela vrlo ujednačenom igrom obje momčadi - u drugoj je minuti bilo 2:2, a u šestoj 3:3, no tada je gostujuća momčad stala, a domaćin napravio zavidnu prednost. U osmoj su imali 5:3, u desetoj već +3 (7:4), a pet minuta kasnije 8:5, četvrtim zgoditkom Brune Kozine. Kako je prednost domaćina samo rasla, u 18. je bilo 11:6, a pet minuta kasnije 14:9. Do samoga kraja prvoga poluvremena Buzet je bivao još nadmoćniji, pa je tako rezultat bio 18:11 nakon prvih 30 minuta. U drugome dijelu dočekala je publiku u Sportskoj dvorani ista slika - u 36. je bilo 21:12, u 42. minuti 24:13, a tri minute kasnije gosti smanjuju na 26:17. Kako je bilo očito da je za momčad iz Zagreba susret izgubljen, nije se vodila uzbudljiva borba na terenu, bilo je pitanje samo kolika će biti prednost domaćina na kraju susreta. U 55. bilo je +10 (33:23), a do kraja Medveščak se malo razigrao i smanjio na 36:28. Kozina je u svojoj momčadi postigao najviše pogodaka, njih devet, a kod gostiju Petar Puljić i Tomislav Radnić postigli su šest zgoditaka.

Moslavina - Dubrava 28:35 (15:18)

Utakmica u kojoj je Dubrava slovila kao favorit, što je i opravdala rezultatski, bila je još jedan ponor za rukometaše Moslavine. Domaćin nije dobro otvorio susret, već je u šestoj minuti bilo 2:4, no tri minute kasnije rezultat se izjednačava na 4:4. U desetoj je minuti domaća momčad po prvi put na susretu i povela (5:4), no uskoro je Dubrava izjednačila na 6:6, a u 16. je bilo i 8:8. Vrlo uzbudljivo poluvrijeme nastavljalo se i dalje te je u 24. ponovno rezultat na semaforu bio u egalu (13:13), no tada dolazi do preokreta. Rukometaši iz Dubrave su poveli i povećali vodstvo na +2 (13:15), da bi do kraja prvoga dijela otišli i na +3 (15:18). Od samoga početka drugoga dijela Dubrava se nije dala smesti i čuvala je vodstvo, tako je u 37. imala +5 (16:21), da bi se u 42. to drastično povećalo na 18:25, kada je bilo jasno da za domaćine više nema povratka i da su golovi tek jednosmjerna ulica, koja putuje u mrežu domaćina. U 50. je rezultat glasio 23:30, u 57. je bilo +9 (25:34), a do kraja susreta domaćin je tri puta bio uspješan, utakmica završava s 28:35. Lovro Crnojević bio je fenomenalan kod domaćina s deset zgoditaka, kao i Vedran Krstić s 15 obranjenih udaraca. U pobjedničkoj je momčadi najviše golova postigao Luka Vinković (10/14).

Đakovo - Zamet 25:30 (12:14)

Susret, u kojemu je ponovno gostujuća momčad bila favorit, počeo je igrom gol za gol pa je tako u četvrtoj minuti bilo 2:2, no gosti su se brzo odvojili i golom Luke Mrakovčića otišli na +2 (3:5). Njihova je prednost ogromnom brzinom rasla, tako je u 14. minuti bilo već 3:8, u 20. 5:10, no tada je s druge strane Denis Tot napravio niz od četiri zgoditka i malo smanjio prednost (8:11). tri pogotka prednosti gostujući su igrači imali i u 26. minuti (10:13), da bi poluvrijeme završilo s 12:14. U drugi dio su domaćini odlično ušli, uspjeli su smanjiti razliku i u 35. izjednačiti (15:15), no Riječani su se ponovno digli i poveli, da bi Đakovčani ponovno izjednačili na 19:19. Središnji dio drugoga poluvremena bio je iznimno izjednačen, igralo se gol za gol, a tek je u 48. Zamet ponovno poveo (22:23), i od toga trenutka slavonska je momčad potpuno stala, do 57. minute nije postigla nijedan pogodak, a do tada je već riječki Zamet imao 29 golova. Tih devet sušnih minuta uzrokovalo je poraz domaćina na ovome susretu, pa je tako Zamet susret mirno priveo kraju i pobijedio s 25:30. Marko Nađ bio je najbolji kod domaćina sa sedam zgoditaka, a u gostujućoj momčadi Mrakovčić je bio devet puta uspješan.

Poreč - Varaždin 30:33 (17:17)

Porečkome je klubu u goste došao vodeći Varaždin, a iako je slovio kao favorit, susret je bio iznimno ujednačen. Utakmica je počela igrom gol za gol, u petoj je minuti na semaforu stajalo 2:2, a devetoj 4:4. Tek se domaćin u 13. minuti odvojio na dva pogotka prednosti (8:6) i sljedeće četiri minute čuvao je prednost dok nisu Varaždinci izjednačili (10:10) i opet sve vratili na nulu. U devetnaestoj je gostujuća momčad po prvi put na susretu povela (10:11), a uskoro imala i +3 (10:13), i to sve zahvaljujući pet uzastopnim pogotcima svojih igrača. Kako je stanje na terenu bilo iznimno napeto, bilo je uzbudljivo vidjeti posljednjih deset minuta prvoga poluvremena. U 23. domaćin smanjuje na 12:13, da bi u 28. konačno izjednačio na 15:15, a do 30. minute obje su momčadi postigle po još dva pogotka. Na predah su otišli sa 17:17. Drugo je poluvrijeme bolje otvorio Varaždin, imali su 17:19, a u 37. i +3 (19:22). Uspjeli su svoju prednost sačuvati do 43. minute kada je momčad Poreča izjednačila (23:23), i slijedio je dio susreta u kojem se igralo gol za gol. Tek je u 50. minuti varaždinski klub otišao na +2 (26:28), u 54. je bilo čak 28:31, i iako se domaći igrači nisu predavali, imali su teški zadatak izvući neriješen rezultat, što ipak ni nisu uspjeli. Minutu prije kraja Varaždinci su već imali tri pogotka prednosti (29:32), a susret je završio pri rezultatu 30:33. Tim Thoss zabio je fenomenalnih deset pogodaka na susretu za domaću momčad, a kod gostiju Ivan Sršen postigao je tek jedan pogodak manje, njih devet.

Spačva - MRK Umag 30:25 (14:14)

Vinkovčani su u 15. kolu dočekali goste iz Umaga te su utakmicu otvorili vrlo ujednačenom igrom gol za gol. U petoj je minuti bilo 2:2, u sedmoj 4:4 kada su krenuli golovi Gorana Šarenca , i to četiri uzastopna. Zahvaljujući tome što je Šarenac bio pucački raspoložen, domaći su igrači otišli na +2 (7:5) u desetoj minuti. Svoju prednost uskoro i povećali (9:6), da bi do 18. minute imali +2, a tada je Umag konačno uspio izjednačiti rezultat na 10:10. Četiri minute kasnije ponovno je stanje na terenu bilo u egalu - 12:12, a do kraja prvoga dijela svaki je klub postigao još dva pogotka (14:14). Ta ujednačenost na terenu vidjela se i početkom drugoga poluvremena, u 36. je bilo 16:16, pet minuta kasnije i 19:19, u 46. ponovno izjednačen rezultat (22:22). Zatim je novim pogotcima Šarenca domaća momčad ponovno otišla na +2 (24:22), a u 51. imala je i +3 (26:23), i tada je već bilo jasno kako Spačva odnosi pobjedu. Do kraja susreta domaćin je to i potvrdio, pobijedio je s +5 (30:25). Nezaustavljiv je Šarenac zabio čak 13 pogodaka, i to s 90-postotnom realizacijom, a Dražen Stojanović ponovno je bio odličan na golu, ovoga puta s 12 obranjenih udaraca na gol. U gostujućoj momčadi najviše se istaknuo Krunoslav Pahanić sa šest pogodaka.

Gorica - Bjelovar 30:23 (15:9)

Sudeći po stanju na tablici, Bjelovar je bio u nešto povoljnijem položaju od domaćina, pa je mala prednost bivala na njegovoj strani. No usprkos tomu, nije mu pošlo za rukom zabljesnuti i pobijediti odlične domaćine. Od početnoga sučeva zvižduka igrači Gorice krenuli su ofenzivno, želeći pobjedu, što se i ostvarilo na terenu jer su već u sedmoj minuti imali 5:1. Sljedećih deset minuta gostujuća je momčad postigla tek jedan pogodak, i već je samom tom činjenicom susret za nju bio izgubljen. U 17. domaćin je imao visokih +8 (11:3), i tada je malo stao, no čuvao je barem šest pogodaka prednosti, što se vidjelo i na semaforu nakon prvih 30 minuta susreta (15:9). Drugo poluvrijeme nije donijelo kakvu veću promjenu, igralo se većinom gol za gol, uz prednost domaćina od 6-7 pogodaka. U 45. je bilo 23:16, u 55. 27:20, a završilo je s 30:23. U izvrsnoj momčadi domaćina istaknula su se dvojica igrača sa sedam postignutih zgoditaka - Hrvoje Ceković i Adam Seferović, isto toliko zabio je i Igor Gašparović u bjelovarskoj momčadi.