Branimir Korać • subota, 21.12.2013.

U susretu 16. kola turskog prvenstva Bešiktaš je na svom travnjaku lakoćom svladao posljednjeplasiranu momčad lige Elazigspor. Ovom pobjedom Bilićeva momčad je barem privremeno skočila na treću poziciju...

Očekivano slavlje upisao je Bešiktaš u 16. kolu turskog prvenstva. Na svom stadionu ugostio je momčad Elazigspora, koja je u prvih 15 kola upisala čak 11 poraza te je novi ubilježila u susretu protiv Bešiktaša.

Bilićeva momčad je potpuno dominirala susretom, ali tek u drugom poluvremenu uspjela je u potpunosti slomiti otpor slabašnih gostiju.

Sedam minuta je trajalo vodstvo Bešiktaša u prvom poluvremenu u koje ga je doveo Tomaš Sivok u 22. minuti, nakon čega je Deniz Yilmaz uspio poravnati na 1:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, ali vrlo brzo u drugom dijelu domaćin ponovno stiže do prednosti.

Već u 46. minuti Filip Hološko pogađa za 2:1, a u posljednjih 20 minuta Elazigspor bilježi uvjerljiv poraz. Prvo u 70. minuti Olcay Sahan podiže na 3:1 da bi deset minuta kasnije Hološko postavio konačnih 4:1.

U konkurenciji za nastup kod gostiju bio je hrvatski vratar Vanja Iveša, međutim ostao je na klupi.