Budućnost izdržala pritisak Mega Vizure

Ivor Krapac • subota, 21.12.2013.

Budućnost je došla do domaće pobjede, a skopski MZT i Krka slavili su u gostima u 13. kolu ABA lige. Podgorička momčad je pred svojim navijačima nadjačala Mega Vizuru, makedonski klub bio je uspješan protiv Radničkog, dok su gosti iz Novog Mesta ostvarili željeno u mađarskom Szolnoku...

Subotnji dvoboji 13. kola ABA lige prošli su s jednom domaćom i dvije gostujuće pobjede. Svoje je navijače razveselila podgorička Budućnost, koja nije imala lak posao u dolasku do 83:76 protiv Mega Vizure. Gosti iz Beograda, koji domaće utakmice igraju u Smederevu, dugo su se držali u igri i nisu posustajali do kraja, ali momčad Igora Jovovića ipak je opravdala ulogu favorita.

Budućnost je rano otišla do dvoznamenkaste prednosti (11:1), a poslije serije od 8:0 u završnici prvog poluvremena, na 15-minutnom predahu u svlačionicama imala je vodstvo od 43:33. No, gosti su se u nastavku sasvim vratili u igru, dolaskom do 59:59 u 33. minuti, da bi ih potom unatrag bacio novi nalet domaće momčadi, predvođen s dvije trice Nikole Ivanovića i jednom Suada Šehovića, za odmak na 71:60 sredinom četvrte četvrtine.

Mega Vizura se u pretposljednjoj minuti uspjela približiti na četiri poena zaostatka (75:71), kod tog minusa imala je i dva napada, a nakon što ih nije iskoristila, domaći im nisu dali novu priliku.

Nikola Ivanović ubilježio je 16 poena, pet asistencija, četiri osvojene i šest izgubljenih lopti za Budućnost. Suad Šehović, Jeleel Ayodeji Akindele i Vladimir Mihailović pridružili su se s po 14 poena, a Akindele je imao i osam skokova. Nemanja Radović istaknuo se s 21 poenom i šest skokova, Nenad Miljenović sa 16 poena, a Nikola Jokić s 13 poena, po šest skokova i asistencija za goste. Jokić je dodao i po četiri blokade i izgubljene lopte.

Krka je u Mađarskoj proslavila 63:55 protiv Szolnoki Olaja, u utakmici na mali broj poena i sa slabim šutom obje momčadi, s domaćih 42 posto i gostujućih 39 posto iz igre. Momčad iz Novog Mesta prelomila je stvari u svoju korist u posljednje tri minute, kada je Jasmin Hukić imao vodeću napadačku ulogu u odlasku od +3 do završnih osam poena prednosti.

Sani Bečirovič je s 13 poena, četiri asistencije i tri osvojene lopte vodio Krku, dok je Hukić upisao 11 poena, a hrvatski košarkaš Zvonko Buljan 10 poena i devet skokova, uz četiri izgubljene lopte. Amerikanac Willie Warren bio je jedini dvoznamenkasti strijelac u dresu domaćina, s ubilježenih 16 poena, a imao je i po pet skokova i asistencija i šest izgubljenih lopti.

Skopski MZT došao je do druge pobjede zaredom, ujedno i druge u tri utakmice sa Zoranom Martičem na klupi. Momčad iz glavnog grada Makedonije je u Kragujevcu sa 79:69 bila jača od domaćeg Radničkog, koji je poslije prvih pet kola imao tri pobjede - dok poslije 13. ima još samo jednu više, sa slabim omjerom 4-9.

Gosti iz Skoplja obavili su najvažniji dio posla u drugoj četvrtini, koju su dobili s 28:16, za odlazak do 48:37 na poluvremenu. Radnički u trećoj četvrtini nije bio bliže od tri poena zaostatka, dok je posljednja dionica prošla bez većih uzbuđenja. MZT-ovo vodstvo nije padalo ispod osam razlike.

Momčad Zorana Martiča imala je petoricu igrača s 10 ili više poena, a najviše su zabili Todor Gečevski (13, uz pet skokova) i Cade Davis (12, s devet skokova i tri asistencije). Sava Lešić (20 poena, 12 skokova, tri osvojene lopte) i Marko Marinović (19 poena, pet asistencija, šest izgubljenih lopti) bili su najraspoloženiji u dresu Radničkog.