Cedevita slavila u dramatičnom dvoboju u Domu sportova protiv Partizana

Branimir Korać • nedjelja, 22.12.2013.

U derbiju 13. kola ABA lige Cedevita je u Domu sportova ugostila momčad Partizana i upisala veliku pobjedu 68:65. U neizvjesnoj završnici Cedevita je ipak imala više mirnoće i uspjela je izvući pobjedu...

Što se tiče neizvjesnosti, dvoboj Cedevite i Partizana ispunio je očekivanja, ali sama kvaliteta nije bila na najvišoj razini. Obje momčadi su imale i dobrih i loših faza, ali na kraju su igrači Cedevite ipak zasluženo slavili.

Mogla je Cedevita i mirnije doći do pobjede i izbjeći neizvjesnost, ali u trenucima kada je imala osjetniju prednost, ušla je u manju krizu u napadu i Partizan se vratio u utakmicu.

Cedevita je utakmicu otvorila odlično, bila je agresivnija i konkretnija i vidjelo se da je Repeša dobro pripremio momčad za ono što je očekuje. Međutim sve ono dobro što je napravila u osam minuta, Cedevita je prosula u samo dvije minute.

Umjesto da zadrži prednost koju je stvorila, Cedevita uz nekoliko loših reakcija Allana Raya (dvije izgubljene lopte i prekršaji nad Muslijem i Kinseyem uz koš) dopušta Partizanu da se na početku druge dionice posve vrati u susret i smanji na 25:24.

Dugo je na semaforu stajalo tih 25:24, obje momčadi su ušle u seriju pogrešaka koja je prekinuta tricom Suton poslije čega se Cedevita ponovno odvaja i bježi na 34:26.

Do kraja prvog dijela Zagrepčani ipak nisu uspjeli zadržati prednost i Partizan je preko Tepića uspio smanjiti na 34:31.

Početak drugog poluvremena je ponovno pripao Cedeviti koja se još jednom odvaja i nakon trice Raya bježi na 40:31. No ista priča se nastavila kao i u dotadašnjem dijelu susreta. Partizan je još jednom pokazao upornost i ponovno uspio uhvatiti protivnika te je ovaj put uspio doći do poravnanja na 47:47.

Srećom po Cedevitu gosti nisu nijednom uspjeli taj povratak pretočiti u preokret i preuzeti kontrolu nad igrom i rezultatom i svaki put bi se Cedevita ponovno vratila u ugodniju situaciju. Tako je bilo i kada je otišla na 58:51 pet minuta prije kraja susreta i kada smo očekivali da će ovaj put ipak nekako uspjeti zadržati prednost i napokon zaigrati mirnije, uslijedila je nova napadačka kriza.

Gosti su ovaj put napravili seriju 9:0 i preuzeli vodstvo po prvi put nakon ranih 3:2. Odmah je Cedevita odgovorila preko Nolana Smitha koji zabija uz prekršaj, ubrzo isto čini i Ray za 63:59.

U samom finišu susreta Cedevita je imala 65:62, no Milosavljević je tricom poravnao na 65:65. Suton je na drugoj strani ubacio oba slobodna bacanja, Partizan nije uspio pokrenuti napad i kada je Smith dodao jedno slobodno bacanje za 68:65, domaćin je mogao odahnuti.

Još jednom je prvo ime kod Cedevite bio Nolan Smith koji je ubacio 20 poena (6/15) dok je Suton dodao 15 poena (5/11) i šest skokova. Kod Partizana je Kinsey ubacio 24 poena (8/15) uz sedam skokova, a Milosavljević ga je slijedio s 12 poena (3/6) i šest asistencija.

• johnny00823.12.2013. u 13:31
    cibona se sama pokopala, dosta ju je bandic vadio iz govana...da su je fino prodali tedeschiju sad bi igrali euroligu a grad zagreb ne bi morao trosit novce na njih
    johnny008
  • Obrisan korisnik23.12.2013. u 01:28
    nebi bilo pukl možda?
  • Obrisan korisnik23.12.2013. u 00:47
    gazi grobara
  • Obrisan korisnik22.12.2013. u 22:17
    Ray je dobar igrač, samo mu treba vremena da uhvati formu. Prvo poluvrijeme je slabije odigrao, ali u drugom je imao nekoliko lijepih poteza. Malo strpljenja... I da, bravo Cedevita! :)