Filip Han • nedjelja, 22.12.2013.

U dvije utakmice popodnevnog i večernjeg termina u Francuskoj neodlučene susrete s identičnim rezultatom 2:2 odigrali su Lorient i Lyon, odnosno PSG i Lille. Lorient je za bod nadoknadio dva gola zaostatka, a PSG je imao malo sreće prilikom izjednačenja...

U utakmici Lorienta i Lyona gosti su poveli u 21. minuti nakon odlične akcije Fofane, Gourcuffa koji je asistirao petom za pogodak i Greniera koji je po podu zabio uz stativu. Lyon je vodstvo povećao u 49. minuti kada je Reynet obranio Lacazetteov udarac s desetak metara, no na odbijenu loptu natrčao je Gomis i zabio za 0:2.

Domaći su svoj povratak započeli u 59. minuti nakon što je Adialierevo dodavanje smirio Aboubakar, te zatim neobranjivo zabio za 1:2. Šok za Lyon dogodio se pola minute prije kraja utakmice. Guerreiro je ubacio loptu s lijeve strane, a pred golom je skočio Traore i glavom zabio za izjednačenje.

Lorient tako nije dopustio Lyonu da ga preskoči na tablici, ostao je deveti s 27 bodova, a Lyon je odmah iza s 25 bodova.

U posljednjoj utakmici kola na Parku prinčeva igrali su PSG i Lille. Gosti su se nadali pobjedi koja bi ih bodovno izjednačila s PSG-om, no na kraju nisu imali sreće te su podijelili bodove.

PSG je poveo u 36. minuti kada je iz slobodnog udarca pogodio Zlatan Ibrahimović. Do odmora Lille je uspio izjednačiti, u 44. minuti na Kalouovu loptu u kazneni prostor natrčao je Mavuba i zabio za 1:1. U 53. minuti Lille je preokrenuo rezultat nakon penala koji realizirao Kalou, a koji je izborio Beria nakon što ga je na rubu šesnaesterca srušio Digne.

Parižani su ipak imali sreće, te u 72. minuti izjednačili. Nakon kornera lopta je u nogu pogodila Basu i odbila se u gol za izjednačenje. Bio je to i posljednji gol na utakmici pa je konačan rezultat 2:2.

PSG je i dalje prva momčad lige s 44 boda, Lille je ostao na trećem mjestu s 40 bodova.

• Obrisan korisnik23.12.2013. u 00:00
    izjednačili bodovno. lille sad ima 40 a psg 44. kako su se mogli bodovno izjednačiti kad je lille imao 39 a psg 43? daj pazite malo šta pišete